Польські інвестори хочуть вирощувати на Рівненщині швидкорослі дерева

6418 0

Ми у соцмережах:

Польські інвестори хочуть вирощувати на Рівненщині швидкорослі дерева

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та його заступник Гемберг Сергій зустрілися із представниками польського бізнесу. Як розповіли іноземці, це новий перспективний аграрний напрямок у Європі.

Павловнія надзвичайно швидко росте – достатньо 6 років. Культура високоенергетична, продукує велику кількість кисню, а рясне цвітіння дозволяє утримувати поряд пасіки . Рослину розглядають як можливий інструмент боротьби з глобальним потеплінням. Плантація рослин у 4000 кв м поглинає 103 тонни вуглекислого газу.

Найбільше ділянок, засаджених павловнією у Польщі – околиці Лодзя та Люблінське воєводство. 30% від вирубки йде на виробництво ділової деревини, 70% – на виготовлення тирси, деревних плит та палет для обігріву.

- Чекаємо тепер від інвесторів бізнес-план щодо умов та параметрів ділянок. Далі визначимо доцільність реалізації на Рівненщині та перші кроки. Її можна посадити на Поліссі. Особливо на тих ділянках, які потребують рекультивації після видобутку бурштину. Адже такі культури можна вирощувати на малородючих ґрунтах, - розповів Віталій Коваль.

Рівненська ОВА повідомляє, що  до війни Польща була серед основних країн-інвесторів на Рівненщині. У Рівненській ОВА впевнені, що політика надійного партнерства продовжиться.

За два з половиною роки сума інвестування з-за кордону зросла в чотири рази. Якщо станом на вересень 2019 року загальний обсяг інвестицій становив 134,8 млн доларів, то на початок цього року – понад 528 млн дол.

Не зупинила свій розвиток Рівненщина і під час війни. За перше півріччя 2022 року експорт з області зріс на 34% у порівнянні з шістьма місяцями попереднього року. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також