Померла відома в Острозі краєзнавиця

731 0

Ми у соцмережах:

Померла відома в Острозі краєзнавиця

Відійшла у засвіти острожанка, яку місцеві історики називають патріархом острозьких краєзнавців, Ольга Руй. Їй було 96 років.

 Народилася в старовинному й багатому своєю історією місті Острозі, де жила та навчалася в середній школі. Вищу освіту отримала у Ленінградському бібліотечному інституті в першій половині 1950-х років. Згодом працювала в бібліотеці рідного міста. В 1963 – 1973 роках очолювала дитячу районну бібліотеку, ветеран бібліотечної справи, свого часу перша в області отримала звання Відмінник культури СРСР за популяризацію краєзнавчого напрямку у своїй роботі.

Протягом усього життя Ольга Олександрівна не полишала свого захоплення краєзнавством. З виникненням в місті Острозі науково-краєзнавчого Товариства «Спадщина» імені князів Острозьких в кінці 1980-х років, Ольга Олександрівна була його активним членом, працювала секретарем цієї громадської організації, деякий час очолювала Товариство.

Результатом її натхненної та плідної праці була участь у науково-краєзнавчих конференціях: «Острог на порозі 900-річчя», «Острозькі краєзнавчі читання», «Історія музейництва, пам’яткоохоронної справи, краєзнавства і туризму в Острозі та на Волині», публікації в місцевій пресі та ін. Бібліографія Руй О. О. нараховує не один десяток матеріалів.

Ольга Олександрівна підготувала двомовний текст воєнних спогадів свого чоловіка, острожанина Геннадія Руя, які надруковані 2015 року у книзі «Щоденник 1943. Щоденник партизанського рейду 23.01.1944 – 06. 02.1945».

Володіючи цікавою інформацією з історії Острога, про людей, пов’язаних з нашим краєм, маючи в своєму архіві багато цікавих матеріалів, Ольга Олександрівна завжди радо ділилася з музейниками, краєзнавцями, учителями, студентами.

На світлині Ольга Олександрівна Руй, 20 липня 2020 р. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також