Поруч з людьми в Рівному — бобри, лисиці та ондатри

3445 0

Ми у соцмережах:

Поруч з людьми в Рівному — бобри, лисиці та ондатри

Місцевий орнітолог Василь Ільчук спростовує стереотип, що мешканці Рівного — це лише люди. Він уже давно доводить, що поруч з людьми мешкає багато тварин. Про зустрічі з тваринами Василь Ільчук активно розповідає на своїй сторінці у соціальних мережах, яка є доволі популярною.

Лисиця вигулькнула з очерету, завмерла ідивилася... на фотографа, але коли зробив рух вперед — одразу «показала хвоста».

Василь Ільчук, модератор групи «Птахи України»:

Наші люди просто не звертають уваги, хто живе поруч. Варто лише піти до так званої дикої Усті — це територія у межах вулиць Степана Бандери та Басівкутської. Там уже понад десять років живуть бобри, ондатри, а ще курочка водяна, пастушок та багато інших. Мене дивують наміри забудовника, який хотів розпочати там будівництво — це може нашкодити природі.

Варто навести приклад Басового Кута. Раніше на озері було в рази більше птахів. Адже у прибережній зоні було багато заростів та очерету. Саме там птахи ховалися та розміщували свої гнізда. Однак люди, що побудувалися неподалік озера, спорудили багато пірсів, які заходять прямо у воду. Наприклад, якщо у клаптик очерету врізається такий пірс, то птах там уже робити свої гнізда не буде, бо по пірсу ходять люди, які його лякають. Колись в тих очеретах гніздилася колонія птаха мартина звичайного — понад 100 пар. З унікальних птахів, яких можна зустріти на озері, — гоголь. Це така качка, яка занесена до Червоної книги України.

Підгризені, а часом і повалені дерева біля Усті в Рівному — робота бобрів, екзотичний для міста звір «господарює» у цій його недоторканній природній зоні вже більше десяти років.

На території, де зараз розвивають парк історичної реконструкції «Оствиця», є лисиця. Однак цей звір з’являється лише вночі, коли немає людей і панує тиша. Адже ніч — це пора усіх хижаків. Вночі на вулицях Рівного можна зустріти кам’яну куницю, яка полює на гризунів та птахів.

Нещодавно я чув твердження, що в місті стало менше горобців. Однак це неправда. Варто лише піти у приватний сектор, де є житлові будинки, і ви побачите голубів та два види горобців — польовий та хатній. Просто самі ж люди унеможливили їхнє перебування поряд з багатоповерхівками. По-перше, у висотках немає шпаринок, де можна збудувати цьому птаху гніздо. По-друге, сміття, яке зараз викидають люди, знаходиться у пакетах. Оскільки усі пакети зав’язані, а горобці не можуть їх розклювати, то їм немає чим харчуватися. Те ж саме із снігурами. У нас просто стали теплі зими, тому ці птахи прилітають до нас не в такій кількості, як раніше.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також