Посадовці: на квасилівське підприємство позитивно вплинула трудова міграція

1682 0

Ми у соцмережах:

Фото - Рівненської ОДА

У тому, що тисячі людей виїжджають з України на заробітки за кордон, є і свої переваги. Про це говорила віце-прем’єр-міністерка Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка у четвер була з візитом на Рівненщині.

За словами посадовиці, проблема відтоку кадрів притаманна країнам Центрально-Східної Європи вже 20 років, тож без трудових іммігрантів, зокрема з України, їм би було важко надалі конкурувати у світовому економічному просторі.

-За нашу робочу силу конкурують по всьому поясу центрально-східних європейських країн, - зазначила віце-прем’єр-міністерка. – Для наших підприємств це також виклик. Вони повинні створювати такі умови праці, щоб зацікавлювати працівників залишатися вдома. Нам вдалося уникнути дефолту після 2014 року, коли Україна втратила 20% промисловості внаслідок окупації Донбасу і підприємствам довелося переорієнтовуватися зі звичних ринків СНД на Європу. Ми досягли макроекономічної стабілізації, хоча добробут вдається не так швидко, як би хотілося. Вдалося підняти мінімальну заробітну плату, пенсійні виплати, проте цього недостатньо, щоб затримувати наших фахівців вдома. Але на Рівненщині підприємства, бачачи відтік професійних кадрів за кордон, починають вдосконалювати умови праці, соціальні пакети, готові вкладати у навчання працівників та підіймати їм зарплати. Тож частина тих людей, які вже набралися досвіду за кордоном, все-таки будуть повертатися.

Пані Клипмуш-Цинцадзе відвідала підприємство з виготовлення меблів «Морган Феніче», яке працює у Квасилові Рівненського району і орієнтоване на експорт. Разом із нею був заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Фото - Рівненської ОДА

-Багато разів бував на цьому підприємстві, востаннє, мабуть, – рік-півтора тому, - зазначив п.Тимошенко. – За цей період, зважаючи на конкуренцію за працівників, «Морган Феніче» суттєво додало мотивації своїм робітникам. У цехах – чистота та порядок, є можливість гарно відпочити під час перерви: пограти у теніс, посидіти за комп’ютером чи планшетом, сходити до кафетерію. Тож трудова міграція – це і ризик, і, водночас, можливість покращити нашу економіку.  

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також