«Постійна спека, крики, вибухи»... У Рівному студентів познайомили з чоловіками, які воювали в Афганістані

1485 4

Ми у соцмережах:

«Постійна спека, крики, вибухи»... У Рівному студентів познайомили з чоловіками, які воювали в Афганістані

Вчора, 13 лютого, студенти Рівненського аграрного коледжу зустрілися із військовиками, які брали участь у бойових діях на території Афганістану та Пакистану за часів СРСР.

Зустріч орагнізувала Рівненсьа обласна бібіліотека для молоді напередоні  Дня пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, що відзначається 15 лютого.

Запрошені військовики поділилися спогадами про воєнні події на території Афганістану та про довгоочікуване повернення додому.

- У 1979 році я потрапив до Афганістану, служив там півтора року, - розповів Валерій Петров. – Страшна була війна, та й було дуже важко звикнути до тамтешнього спекотного клімату. Нам часто не вистачало води, солдати мучилися від спраги. Але найбільше запам'яталось, як ми отримали звістку про закінчення служби, але не встигли повернутися додому. Там знову почалася війна. Тоді, мабуть, і половина з нас не встигла повернутися.

Олег Новосадчий поділився своїми спогадами: «Ми були дуже дружні, люди були простіші ніж зараз, не знаю, чому. Але, звісно, дуже хотілося додому. Постійна спека, крики, вибухи… Було важко. Афганістан – надзвичайно багата на корисні копалини країна, але люди там, хоч і всі мусульмани, ворогують між собою, діти ще змалечку ходять зі зброєю.

Олег Новосадчий

Цього року – тридцята річниця виведення радянських військ із Афганістану. Організатори зустрічі читали листи загиблих вояків  своїм рідним, а також спогади очевидців тогочасних подій. Учні музичної школи Даниїл Пашко та Віталій Кисельчук разом зі своїм вчителем Павлом Подренецьким виконали кілька музичних композицій на гітарі.

- Нам варто пам'ятати, що для багатьох очевидців тогочасних подій 15 лютого –  дата дуже важлива, вони у цей день зустрічаються, підтримують один одного, згадують тих, кого уже поруч немає, - пояснює бібліотекарка читального залу обласної бібліотеки для молоді  Ганна Лукасевич.

Надія КРИВКО.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також