Пояснили, чому в Рівному із кранів тече жовта вода

1764 0

Ми у соцмережах:

Пояснили, чому в Рівному із кранів тече жовта вода

Учора із вечора із кранів частини мешканців обласного центру почала текти вода, що має жовте забарвлення. В окремих багатоповерхових будинках міста подібна ситуація спостерігається і сьогодні. Логічно, що це викликало певне занепокоєння серед рівнян і вони із запитаннями почали телефонувати на «гарячу лінію» водопостачального підприємства.

У «Рівнеоблводоканалі» про ситуацію, що склалася, знають. Кажуть, вона є характерною певний час після ліквідації серйозного пошкодження водопроводу. Саме тому працівники підприємства на цьому кожного разу наголошують, даючи інформацію на сайт «Рівнеоблводоканалу» про чергові ремонтні роботи.

Окрім інформування, аби мінімізувати незручності для своїх споживачів, на час робіт поки перекривають водопостачання, і певний період після нього, організовують за заявками підвіз чистої питної води.

Зазвичай подібні незручності не є такими явними, — пояснює головний інженер «Рівнеоблводоканалу» Андрій Грухаль. — Але багато залежить від характеру пошкодження та висотності будинків, які забезпечує водою, та ділянки водопроводу. Чим більше багатоповерхівок, тим інтенсивніше споживачі використовують воду. І, відповідно, тим швидше зникає жовтувате забарвлення, що зумовлено підвищеним вмістом заліза у воді.

Незважаючи на те, що жовте забарвлення води є характерним явищем певний час після ліквідації пошкоджень на водогонах, вчора ввечері воно мало значно масовіший характер, ніж зазвичай. На водоканалі кажуть, що пов’язано це із тим, що за короткий проміжок часу довелося ліквідовувати одразу кілька суттєвих аварій.

Воно просто наклалося одне на одне. Спочатку ми ліквідували серйозне пошкодження на вулиці Данила Галицького, — продовжує пан Грухаль. — Кожного разу після будь-яких ремонтних робіт ми промиваємо водопроводи, втім це не гарантує, що частина води із підвищеним вмістом заліза не потрапить в оселі рівнян. Така ситуація склалася зі споживачами, які живуть по вулиці Данила Галицького і вниз по Степана Бандери. Подібна ситуація вчора ввечері спостерігалася і в окремих будинках в районі автовокзалу у напрямку вулиці Гагаріна. Пов’язана вона була із ліквідацією іншого, ще більш складного пошкодження на ділянці водопроводу Горбаків-Рівне. Крім того, вчора спеціалісти підприємства на водопроводі в районі вулиць Пушкіна-Міцкевича, що могло стати причиною появи в мережах цього району води з більшим вмістом заліза.

Окрім того, вчора ввечері на «гарячу лінію» водоканалу надходили дзвінки про жовтувате забарвлення води і в інших мікрорайонах міста, де фахівці підприємства жодних робіт не проводили. Наприклад, на вулиці Макарова. За словами пана Грухаля, пов’язано це виключно зі станом внутрішньо будинкових мереж:

Підприємство несе відповідальність за стан водопровідних мереж лише до межі балансової належності, якою зазвичай є обріз фундаменту житлового будинку. А оскільки ми там жодних аварійних відключень від водопостачання не проводили, то я не виключаю, що підвищений вміст заліза у воді пов’язаний із роботами, які виконував на внутрішньобудинкових мережах балансоутримувач.

Загалом, у «Рівнеоблводоканалі» запевняють, що ситуація повністю контрольована. Фахівці систематично відбирають на лабораторні дослідження проби води. Всі її показники, попри дещо підвищений вміст заліза, в межах допустимого. А щоб мінімізувати незручності споживачам радять звертатися за номером телефону 26-74-44 і працівники обласного водопостачального підприємства оперативно організують підвіз чистої питної води.

Нагадаємо, переважна більшість комунікацій підприємства прокладалася ще за радянських часів. Тож цілком логічно, що за півстоліття вони зносилися. Хоча, досі експлуатуються. Саме це, кажуть у «Рівнеоблводоканалі, і стає причиною виникнення аварійних ситуацій.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також