Президент перевіряв на полях врожай картоплі та занепокоєний контрабандою її з Росії

2516 0

Ми у соцмережах:

Президент перевіряв на полях врожай картоплі  та занепокоєний контрабандою її з Росії

Президент Української асоціації виробників картоплі Микола Пономаренко, перевірив у кількох областях України її врожайність. Під час поїздки по господарствах, що входять до лав УАВК, він власноруч провів підкопки на полях професійних картоплярських господарств Київської, Житомирської, Рівненської, Львівської, Волинської, Черкаської та Чернігівської областей.

Через складні погодні умови достигання картоплі по всій території України забарилося майже на місяць. Саме цим пояснюються високі ціни на картоплю на внутрішньому ринку, повідомляє agravery.com.

Контрабандне надходження в Україну російської картоплі реекспортом через Білорусь, що входить до складу Митного Союзу, триваожить українських виробників картоплі.

Прес-служба УАВК повідомляє, що цьогорічний врожай картоплі в Україні не є суттєво меншим, ніж у 2018 році. Середньостатистична врожайність становитиме 38-45 тонни з гектара по фаховим господарствам. Виробничі площі під картоплею у сезоні-2019 становлять понад 40 тис. га. Це більше, ніж у 2018 році на 12 тисяч гектраів. Внутрішня потреба торгівельних мереж у картоплі - 1,3 млн. тонни на рік. Господарствами УАВК, які репрезентують 20% професійного картоплярства, буде забезпечено 240 тисяч тонн столової картоплі, що становить 25% від загальнодержавної потреби цього каналу реалізації та збуту. Ще 120 тисяч тонн вирощено для потреб переробних  підприємств. Це дозволяє стверджувати, що 2019-1920 роках в Україні дефіциту картоплі не буде.

Представники УАВК розповіли, що в останні роки в Росії завдяки держкомпенсаціям побудовано багато картоплесховищ.  Ціни на роійському ринку нині становлять 7 руб/кг, що дозволяє її поставляти в Україну і вигідно реалізовувати.

За інформацію директора ТОВ "Агріко Україна" Миколи Гордійчука, під видом товарної картоплі в Україну завозиться і насіннєва, що з огляду на лібералізацію відносин України та Білорусі майже не перевіряється на кордоні. Посаджена в землю неякісна, несертифікована російська картопля призведе до появи на українських полях всіх відомих і невідомих досі карантинних організмів.

-         Поблизу білоруського кордону з вантажівок реекспортована російська картопля перевантажується в мікравтобуси. Із заниженням сплати або взагалі без сплати мита міктоавтобуси з контрабандою заходять на територію України. Реекспортована з Росії насіннєва картопля під видом звичайної товарної вже торгується на внутрішньому ринку України. Весною вона буде висаджена на ділянках домогосподарств. Про просторову ізоляцію навколо професійних господарств, що є запорукою вирощування якісної та безпечної продукції, доведеться забути, - зазначає УАВК.

Держспоживслужба тепер посилить контроль на внутрішньому ринку. Будь-якій фізичній особі достатньо надати в місцеве відділення Держспоживслужби інформацію про те, що були свідками реалізації картоплі іноземного походження. Цього буде достатньо для притягнення контрабандистів до адміністративної відповідальності.  

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також