Про дубенську «швидку» почула вся Україна, коли президент Зеленський публічно відреагував на скарги персоналу. Медики пожалілися, що бояться їздити на виклики до пацієнтів з підозрою на коронавірус, адже не мають захисних костюмів. Хоч обласні чиновники й рапортують про готовність медиків прийняти «сотні хворих» у Дубно.
— З Києва ми відправили тисячу захисних костюмів та 6 тисяч масок саме для медичних працівників, — сказав у недільному зверненні президент. — Але департамент охорони здоров’я Рівненщини, розподіляючи засоби серед медичних закладів регіону, на жаль, помилився і нічого не передав екстреній медичній допомозі. Вчора питання вирішено частково — передано захисні костюми, лікарі швидкої допомоги забезпечені й масками.
Ігор Тимошенко, заступник голови Рівненської ОДА:
— Знаю, що все почалося зі скарги якоїсь особи з Дубна. Однак у мене є документ, у якому чітко вказано, що «швидка» там забезпечена захисними костюмами і масками для лікарів. Усе є в межах того, що їм наразі потрібно. Щодо допомоги з Києва. Якщо нам її передають, то це не означає, що вся вона має бути спрямована на екстрену медичну допомогу. В області є й інші медичні установи. Не говорячи про локальні спалахи захворюваності на коронавірус, в селі Тинне (Сарненський район), Рівному та Сарнах.
Яків Вагилевич, головний лікар Дубенської станції швидкої медичної допомоги:
— Президент у нас не був, тому не знає ситуацію зсередини. У нас працює 10 бригад: 4 лікарські в Дубні та 6 на пунктах постійного базування у районі. Всі були забезпечені засобами захисту, дуже багато було рукавичок завдяки нашим волонтерам. Передавали нам засоби захисту з обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Як тільки нашій бригаді доводиться обслуговувати хворих з підозрою, то одразу їм видаємо необхідні засоби захисту. Йдеться не тільки про підозри, але й хворих, які мають пневмонію. Зараз у нас ще є в запасі 120 костюмів з області. Разом з тим, міська рада Дубна виділила для нас 100 тисяч гривень, щоб придбати необхідні засоби захисту.
Андрій Бортнік, очільник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
— Ще у четвер, 2 квітня, до заяви президента, мені зателефонували від головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. Після розмови вже у п’ятницю, 3 квітня, нам через «Нову пошту» прислали 120 костюмів біозахисту. Зауважу, що до цього «швидка» Дубна була забезпечена в межах тих коштів, які були виділені Рівненською обласною радою. Тобто ніякого критичного рівня незабезпечення не було.
Богдан СЛОНЕЦЬ.