Прикордонник та підполковник СБУ ділили бурштинові гроші

2830 0

Ми у соцмережах:

Прикордонник та підполковник СБУ ділили бурштинові гроші

Прокуратура та СБУ розповіли про схему «кришування» незаконного видобутку бурштину у прикордонній смузі на Зарічненщині.

Назар Панчук

Керівник прикордонної служби "Вичівка". Фото - з його сторінки у соцмережі
Вчора прокурори спільно з працівниками відділу безпеки СБУ, зокрема, чотирма групами спецпідрозділу «Альфа», затримали підполковника СБУ, який працював на території Дубровицького і Зарічненського районів, та 24-річного керівника прикордонної служби "Вичівка" Назара Панчука. Як розповів заступник прокурора області Андрій Боровик, прокуратура спільно з СБУ два місяці розслідувала кримінальне провадження. Зокрема, люди відділу безпеки СБУ під прикриттям працювали серед бурштинокопачів. На Зарічненщині, стверджує прокурор, діяла така схема: молодий керівник прикордонного відділу, у чиєму підпорядкуванню більше 100 працівників, давав вказівки підлеглим оминати якусь частину 10-кілометрової прикордонної смуги або не зачіпати бурштинокопачів, які там працюють. Окрім того, прикордонник передавав секретну інформацію про рух безпілотника, який знімав місцевість. За даними прокуратури, прикордонних спілкувався з бурштинокопачами по телефону, зокрема, слав смс, повідомляючи, де і коли ті можуть працювати. Раз у тиждень він зустрічався із бурштинокопачами, які передавали йому певні суми за «допомогу». Прикордонник частину грошей віддав підполковнику СБУ, аби той не передавав дані керівництву про незаконний видобуток на Зарічненщині. Олександр Кривошей Андрій Боровик
Андрій Боровик та Олександр Кривошей
За словами пана Боровика, люди СБУ, які працювали під прикриттям і вдавали з себе бурштинокопачів, передали прикордоннику марковані купюри. Останні вчора і вилучили під час обшуків.
ЗАТРИМАННЯ
Загалом прокуратура та СБУ здійснила шість обшуків, дозволи на які давали суди інших областей. У прикордонника обшукали його службовий кабінет, місце проживання та авто. У працівника СБУ – кабінет та домівку. В обох вилучили грошові купюри, проте поки що суму не називають, мовляв, не підрахували остаточно, оскільки тільки до 5-ї ранку працювали в районі. Окрім того, обшуки були у людей, причетних до цієї схеми. У бурштинокопачів вилучили два кілограми бурштину, три верстати для оброблення каміння, дві мотопомпи. Як зазначив Андрій Боровик, у цій справі фігурують, окрім згаданих двох правоохоронців, ще 20 осіб. Серед них як місцеві бурштинокопачі, так і прикордонники. Причетність інших працівників СБУ ще перевіряють. Наразі підполковник СБУ та прикордонник – під вартою. Прокуратура через суд добивається обрання для них запобіжного заходу та відсторонення від посади. Пан Боровик зазначив, що вже сьогодні затриманим може бути оголошена підозра за ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди). Причетних бурштинокопачів притягуватимуть до відповідальності за незаконний видобуток та давання хабарів.
ЗАТРИМАННЯ5
Зазначимо також, що прикордонник намагався приховати сліди злочину – перед тим, як у його кабінет зайшли правоохоронці, кинув у пічку три мобільних телефони, за допомогою яких спілкувався з бурштинокопачами. Телефони знайшли тільки тому, що один задзвонив. Згоріти вони не встигли. Начальник представництва внутрішньої безпеки СБУ Олександр Кривошей додав, що підполковник СБУ, якого затримали, давно працював на території Зарічненсьокго району. Його прямими обов’язками було стежити за ситуацією в районі та боротися із незаконним видобутком. Жодної інформації, втім, яка б стосувалася бурштинодобування, він не передавав.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також