Приведуть собак під міську раду в Рівному

1042 0

Ми у соцмережах:

Приведуть собак під міську раду в Рівному

На вулицях Рівного побільшало безпритульних тварин. Все частіше нові зграї помічають навіть у центрі міста. Минулого тижня один такий пес покусав чоловіка у дворі біля багатоповерхівок на вулиці Київській, 42–46. Зоозахисники кажуть, що проблему можна було б частково вирішити, якщо стерилізувати бродячих псів. Це не означає, що вони одразу стануть менш агресивними, але хоча б перестануть так швидко плодитися і не пускатимуть на свою територію псів-чужаків.

Втім, саме темпами стерилізації Рівне похвалитися не може. Через це три місцеві активістки написали скаргу міському голові Олександру Третяку. Кажуть, якщо чиновник не відреагує — прийдуть до міської ради разом із собаками.

Віра Іванова, зоозахисниця:

— Чому нині у місті не проводиться безкоштовна стерилізація бездомних тварин? Зрозуміло, що через війну все подорожчало. Наприклад, якщо раніше стерилізувати одного собаку коштувало 400–500 гривень, то тепер це може бути удвічі більше. Узяти ті самі медикаменти для наркозу тваринам: я не знаю, як тепер ветеринари викручуються — раніше їх виробляли у Харкові, але те підприємство, кажуть, розбомбили. Значить, треба везти з-за кордону… Тож міська владо, будь ласка, виділіть гроші й розрахуйтеся з ветлікарем Романом, який працює в клініці на Льонокомбінатівській! Він особисто за свої гроші до жовтня 2022-го стерилізував і лікував бездомних тварин, на це витрачено 30 тисяч гривень. Пообіцяли, що гроші перерахують, він повірив і все зробив. А міська влада своєї обіцянки не дотримала. До кого ми тільки не зверталися, зокрема, в міський стерилізаційний центр, і нам повідомили про ту невтішну ситуацію, що склалася.

Двічі в міській раді повинна була засідати комісія з цього питання, але ніяк не можуть зібратися. Тож просимо вирішити це питання і повідомити нам у письмовій формі. Якщо протягом кількох днів не буде вирішено, прийдемо із собаками під міську раду.

Тамара Сиротинська, завідувачка стерилізаційного центру при КАТП-1728:

— Ми підготували всі папери для тендера зі стерилізації, виставили на «ПроЗорро», але ніхто з ветеринарів не йде, бо є заборгованість за минулий рік. Ніхто з них за свої гроші цього робити не буде. Ветеринари кажуть — хай уже все владнається, а там видно буде. До речі, Рівне — єдине місто в країні, де досі немає муніципального притулку для тварин.

За даними «ProZorro» тендер і справді не відбувся, останній строк подання пропозицій сплив ще 9 квітня. Згідно з умовами конкурсу КАТП-1728 пропонувало за ветеринарні послуги 209,9 тис. гривень. Сюди мали би входити огляд, кастрація, реанімація, дегельмінтизація, щеплення від сказу та маркування безпритульних тварин. Зокрема, переможець мав би стерилізувати та щепити 50 кішок, 11 котів та 200 собак (і почепити їм на вуха бирки). Але учасників не було.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також