Про пляж і сквер — ідеї рівненських архітекторів вислухали депутати

1477 0

Ми у соцмережах:

Про пляж і сквер — ідеї рівненських архітекторів вислухали депутати

Команда місцевих урбаністів представила депутатам міськради концепцію, як краще облаштувати пляж і сквер біля Басівкутського озера — з дитячою зоною та майданчиком для вигулу собак, новими пішохідними доріжками та з окремим місцем, з якого найкраще споглядати захід сонця. Бо, як свідчать опитування, багато рівнян спеціально приходять сюди саме прогулятися біля озера, відпочити, подивитися на захід сонця…

Оксана Майборода, учасниця робочої групи, депутатка міської ради Рівного, пояснила, що концепцію розробляли з минулого літа за ініціативою активної небайдужої молоді, архітекторів, які працювали на громадських засадах. Розробили її, щоб був документ, на якому можна базуватися і шукати потім можливості грантового фінансування — наприклад, у партнерстві з польськими містами спробувати реалізувати за кошти Євросоюзу.

Марія Голюк, ландшафтна архітекторка та містопланувальниця, співавторка:

— Згідно з містобудівною документацією, це рекреаційна територія, але за нею ніхто не наглядає. Перше, що потрібно зробити, — це об’єднати цю зелену зону і зробити її цільною, виділити ділянку і передати на баланс відповідного управління. Ми провели опитування, і виявилось, що багато рівнян спеціально приходять сюди саме прогулятися біля озера, відпочити, подивитися на захід сонця…

Основною ідеєю є природність, спокій, затишок. Є дві сформовані алеї — центральна і нижня уздовж пляжу. Треба зробити хорошу паркову зону, що не обмежується просто заміною мощення і облаштуванням тактильної плитки вздовж набережної. Наші основні принципи, зважаючи на сучасні тенденції — це мінімальне втручання в існуюче середовище, безбар’єрність і доступність для всіх, незважаючи на вік і здоров’я. Маємо пропозиції перетрасування доріжок і шляхів, як і де зробити додаткові входи. Вирішили додати сюди ще додаткових сервісів і елементів, які обов’язково мають бути в паркових зонах — зокрема, потрібна громадська вбиральня. Можна облаштувати сучасну воркаут-зону, таку інтерактивну атракцію з різним типом мощення. Центральна частина парку — потужний елемент, підійде для організації щонеділі якогось кросфіту, наприклад.

Пляж зберігаємо і розділяємо його на дві частини. Є територія пляжного футболу і волейболу, яка функціонує й зараз та яка мала би бути частково реконструйована і замінена. Потрібен майданчик для вигулу домашніх тварин, щоб не було конфлікту між власниками тварин та іншими відпочиваючими.

Можна зробити більший настил, пірс, трошки розширити пляжну зону і дати можливість людям ближче підійти до води.

Центральні сходи демонтуємо, хочемо зробити таку оглядову зону у вигляді сходинок з лавками — саме звідти добре проглядається захід сонця.

Верхня алея: демонтуємо частину покриття і робимо її суцільною, додаємо місця з лежаками, з озелененням. Пропонуємо якось обіграти мощення, щоб воно гарно виглядало. Окремо ми працювали по озелененню, проаналізували цю історію, що там треба зберегти і доукомплектувати.

Також є просте природоорієнтоване рішення, яке вирішить питання підтоплення вулиці Чорновола — зробити біоплато з місточком. Воно буде здатне впоратися з усіма цими зливами, акумулює цю водичку, і в майбутньому вона вже очищена перекидається в Басів Кут. Це стане додатковою атракцією, а у спеку це буде просто зелена зона. Таке максимально природне середовище з використанням рельєфу.

Ми зробили карту реалізації й етапи так, щоб кожен не заважав один одному і вони були між собою об’єднані. Тобто в подальшому обраний містом проєктувальник зможе використати наші напрацювання як технічне завдання.

Рівному треба зберегти те, що маємо зараз, і унеможливити подальшу забудову навколо озера. У подальшому цю концепцію презентуємо і на загал, щоб мешканці теж дали свою оцінку. Та спершу презентуємо на депутатському дні, щоб виділили земельну ділянку під паркову зону і задумалися, як унеможливити розростання забудов. Питання в тому, хто зіграє першим? Ми би дуже хотіли, щоб це було місто.

Цікаво, що про плани облагородити паркову зону біля озера говорили ще восени 2021-го. Чиновники тоді навіть думали зібрати на нараду навколишніх забудовників та землевласників, щоб кожен долучився до розвитку території чим може. Та потім почалася війна, і схоже, далі розмов справа так і не пішла. Чи вийде реалізувати хоч щось з цієї нової концепції — невідомо. За основною ділянкою Басівкутського парку доглядає міський трест зеленого господарства. А от за 9,4 сотки посеред нього місто і досі судиться з підприємницею Любов’ю Скринник, яка планувала облаштувати там кафе або готель.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також