Про що американці запитували у рівнян

1269 0

Ми у соцмережах:

Про що американці запитували у рівнян

Американську газету "Дейлі прес", регіональне видання штату Вірджинія, нещодавно відвідали представники "Рівне вечірнє" — Валентина Шах, Сергій Штурхецький та Світлана Гойчук. Обмінювалися досвідом з американськими колегами. Під час візиту "Дейлі прес" організувала "живий чат" для своїх читачів, під час якого вони могли поставити запитання українським гостям. Свої запитання читачі "Дейлі прес" писали через соціальні мережі в онлайн-режимі. Відповіді журналіст видання оперативно друкував у чаті. Пропонуємо вам переклад розмови рівнян з американцями, яка тривала годину.

Austin Bogues: Чи здивувало вас щось у США? Сергій Штурхецький: Не здивувала, але дуже приємно вразила дружелюбність тутешніх людей, а також їхня відданість своїй роботі. Журналісти віддані створенню об'єктивних новин. Археологи віддані вивченню історії, музейні куратори — віддані збереженню історії, екологи — збереженню природи. Усі люди тут, як на мене, не лише віддані своїй роботі, незалежно від професії, а й своїй батьківщині та історії. Ryan Murphy: Коли ви пишете про проблеми сепаратизму на сході України, відчуваєте тиск від громадськості/держави/ бізнесу? Валентина Шах: Відчуваємо не тиск, а попит на детальнішу інформацію. Ми відчуваємо, що люди хочуть, аби медіа працювали краще, забезпечуючи достовірну та зрозумілу інформацію, тому що багато людей беруть участь у тому, що відбувається на сході. Як регіональна газета, ми намагаємося подавати новини з точки зору місцевих людей, які воюють на сході чи які мають друзів та родичів там. Ми також намагаємося забезпечувати інформацію про людей, які стараються надати яку тільки можна гуманітарну допомогу як солдатам, котрі зараз воюють, так і пораненим, які повертаються додому на лікування. Ryan Murphy: Ви провели вже певний час у США і в американському ньюзрумі. Наскільки збігається та відрізняється ваша щоденна робота? Валентина: Дуже багато подібних проблем і тем, про які пишемо і ми, й американська газета. Наприклад, обидві газети пишуть про дороги і рух на них, про політичні скандали, довкілля і військові навчання — у Рівному, як і у вашому місті, також багато військових. Сергій: Будь-яка газета, яка орієнтується на свого читача, буде писати на подібні теми. Ось чому ми маємо так багато спільного. Зацікавлення читачів обох країн дуже подібні. Мабуть, вони однакові у всьому світі. Світлана Гойчук: І в українських, і в американських газетах є й фінансові проблеми. Економіка України також нестабільна.

РВ_в_США_02

Karen Morgan: Влада інколи намагається цензурувати ваші статті? Валентина: Існує не цензура, а лише бурхлива реакція представників влади, коли вони бачать зранку на своєму столі газету зі статтями, в яких їх критикують. Були випадки, коли газета отримувала судові позови від чиновників і політиків, яким не подобалися новини про них, але це цивілізований шлях вирішення конфлікту. Сергій: Представники влади не знають, які статті будуть про них у наступному номері, тож це тримає їх у напрузі. Don Mann (ведучий чату): Посадовці коли-небудь вигравали суди проти вас? Валентина: Якщо позивачі — суддя чи прокурор, то, зважаючи на нашу судову систему, яка далека від ідеаль­ної, як ви думаєте, хто виграв? FairbankDP: Наскільки етнічно різноманітною є Україна та ваш регіон? Світлана (і група в цілому): — Україна має багато етнічних груп. Але Україна та українці дуже толерантні до національних меншин. Сергій (і група): Етнічна більшість на Рівненщині — українці. Normwood: Важко відповідати у чаті, але як близько ваш народ до громадянської війни? Сергій: В Україні немає громадянської війни, і я не вірю, що вона коли-небудь буде. На сьогодні ми не маємо внутрішнього конфлікту в країні. Це зовнішня агресія. FairbankDP: Дуже відкрите запитання, але як молодь та старші люди ставляться до незалежності, враховуючи, що Україна стала незалежною лише 23 роки тому? Валентина: Немає різниці в думках людей різного віку. Патріотизм не залежить від віку. Щоправда, тепер люди почали усвідомлювати, що їм потрібно боротися за незалежність. Сергій: Усе менше людей озираються у минуле. Набагато більше тих, хто дивиться у майбутнє. Трагічні події останніх місяців допомогли­ відкрити людям очі на правду. Karen Morgan: Що вам найбільше сподобалося під час візиту до нас? Сергій: Все чудово, неможливо виокремити щось одне. Don Mann: Дуже дипломатична відповідь, Сергію. Сергій: Я щойно відвідав місцевий СІЗО, і це була найбільш несподівана частина візиту. Я щасливий повернутися до ньюзруму, а не до в'язниці -) Світлана: Я насолоджуюся кліматом, краєвидами, теплом океану і теплотою людей. Лише частина з наших улюблених моментів під час візиту — це подорож на човні водними шляхами Хемптон Роадс, неподалік затоки Чізпік, а також поїздка до міста Virginia Beach на берег океану. Jim: Що ви побачили в американських новинах, поки були тут: журналісти точно висвітлювали конфлікт в Україні чи пропускали важливі факти або деталі? Сергій: Американські медіа дотримуються журналістських стандартів, тож у більшості статті були правильними, бо базувалися на фактах, а не лише на оцінках. Sdearth: Ви хочете, щоб Україна залишалася в її теперішніх кордонах? Сергій: А ви б не хотіли, щоб США були в їхніх теперішніх кордонах? Відповідь очевидна для будь-кого.

Переклад з англійської Алли САДОВНИК.

Довідка «РВ»

Тижневе перебування у США було організовано міжнародною некомерційною організацією IREX у рамках програми партнерства медіа. У серпні газету "Daily Press" у місті Ньюпорт-Ньюс штату Вірджинія відвідувала друга група "Рівне вечірнє". Перший візит представників від нашого видання відбувся у травні. Програма партнерства передбачає, що до Рівного мають також приїхати представники "Дейлі прес".


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також