Проба Манту: міністерство скасовує, а лікарі — проти

1345 3

Незабаром у школах можуть припинити робити манту — проби на виявлення туберкульозу в організмі. Відповідні зміни вже підготувало до затвердження Міністерство охорони здоров’я. Рівненські лікарі проти, бо вважають це найкращим та безальтернативним способом виявлення хвороби на ранніх стадіях.

Україна наразі посідає перше місце в Європі за рівнем захворюваності на туберкульоз. Найбільшу проблему становлять люди, в котрих задавнена форма туберкульозу, яку вилікувати неможливо. Адже саме від таких людей зазвичай, стверджують рівненські лікарі, й заражаються діти.

Оксана Малиш, головний дитячий фтизіатр області:

— Дуже важливо виявити туберкульоз на ранніх стадіях, коли його можна повністю вилікувати без негативних наслідків для організму дитини. І туберкулінова діагностика — манту — найкращий спосіб це зробити. Торік у нас тільки одну дитину виявлено в результаті туберкулінової діагностики, і, власне, у цієї дитини і була зафіксована первинна форма туберкульозу. Решта дітей, а саме тринадцять, прийшли самі до фтизіатра. У них — вторинні форми. А вони лікуються важко, в деяких випадках призводячи до інвалідизації дитини. Основна причина того, що в дітей не виявляють туберкульоз на ранніх стадіях — відсутність туберкуліну в школах. Його купівлю фінансують місцеві бюджети. Проте ми спостерігаємо вкрай низький рівень виконання плану діагностики — тільки на 30%. Є райони, наприклад, Рокитнівський, де з місцевих бюджетів купівлю туберкуліну для проведення манту профінансовано тільки на 1,4%.

За словами п. Малиш, у Міністерстві охорони здоров’я видали проект наказу, в якому радять робити туберкулінові проби дітям, що перебувають у групах підвищеного ризику. Проте за яким принципом вони будуть сформовані — невідомо.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Dmytro 11:36, 10.04.2018

    Туберкулёз на Украине На Украине эпидемия туберкулёза перешла в категорию национальной проблемы, поскольку стала трудноуправляемой. Сегодня этой болезнью охвачено около 700 тыс. человек, из которых 600 тыс. находятся на диспансерном учёте, в том числе 142 тыс. с открытой формой туберкулёза. Официально число больных туберкулёзом превысило 1 % населения, однако эксперты не без основания полагают, что реальное количество больных значительно отличается от данных официальной статистики. Ежегодно число больных увеличивается на 40 тыс., умирает 10 тыс. ежегодно[37].

  • Dmytro 11:08, 10.04.2018

    https://ru.wikipedia.org/wiki/Туберкулёз

  • Dmytro 04:42, 10.04.2018

    Туберкульо?з (або ТБ — скорочення від туберкульозна бактерія; раніше сухоти (рос. чахотка) — поширене і, нерідко, смертельне інфекційне захворювання. Його спричинюють різноманітні види мікобактерій, частіше за все Mycobacterium tuberculosis.[1] При туберкульозі найчастіше уражені легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Передається через повітря, коли люди з активним туберкульозом кашляють, чхають або іншим чином виділяють збудника у повітря.[2] Перебіг більшості випадків є асимптоматичним і латентним. Приблизно кожна 10-та латентна інфекція прогресує до активної хвороби. Якщо туберкульоз не лікувати наслідки можуть бути трагічними. Туберкульоз вбиває більше 50 % уражених людей. Поширене захворювання ! Якщо в нас зарах інфікованість населення становить почти 100% то можна сказати що кожна 10 людина в похилому віці має відкриту форму!!!

Залиште вiдповiдь

Читайте також