Словаччина виділить більше 6 мільйонів, щоб вода у Рівному стала якіснішою

1038 0

Ми у соцмережах:

Словаччина виділить більше 6 мільйонів, щоб вода у Рівному стала якіснішою

Рівнеоблводоканал матиме власне виробництво гіпохлориту натрію завдяки перемозі проєкту «Безпечна вода для міста Рівне», вартістю 6,5 млн грн. Проектна заявка була підготовлена Рівнеоблводоканалом разом з партнерами проекту Асоціацією водоканалів Словаччини, Асоціацією водоканалів України, а також незалежним інвестиційним консультантом – Наталією Матковською.

Андрій КараушПеремога проєкту стала результатом системної роботи команди фахівців Рівнеоблводоканалу на чолі з директором підприємства Андрієм Караушем, співпраці  з міським головою Олександром Третяком та групою українських інвестиційних консультантів.

Конкурс був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid). Номер проекту: SAMRS/2021/UA/1/5. Конкурсна заявка «Безпечна вода для міста Рівне» стала однією з двох переможців серед 14 проєктів, здобула найвищий бал (95 із 100) та отримала 2/3 загального бюджету конкурсу – 199 373 євро.

В рамках реалізації проєкту на потужностях підприємства буде встановлена установка з виробництва гіпохлориту натрію марки А – безпечного реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу водопроводу. Цю технологію використовують водопостачальні підприємства України та інших країн Європи. В Україні є один виробник – монополіст, який охоплює до 90% ринку, зловживає становищем, регулярно підвищує ціну й загрожує зупинками виробництва.

За словами Андрія Карауша, власне устаткування з виробництва гіпохлориту натрію марки А дозволить не лише отримати незалежність від монополіста-виробника, але й допоможе заощадити близько 60% коштів, які Рівнеоблводоканал витрачає на знезараження води. Власне устаткування буде встановлено на одній з найбільших насосних станцій підприємства – «Київській». Рівнеоблводоканал вже розпочав роботи з підготовки приміщення, в якому буде розміщене безпосередньо виробництво. До речі, всі роботи підприємство планує виконати власними силами, без залучення сторонніх підрядників, завдяки високій кваліфікації своїх працівників.

Торік на Рівнеоблводоканалі вже змонтували одну таку установку з виробництва гіпохлориту натрію марки А - на станції Новий Двір. У планах підприємства - через декілька років повністю відмовитись від привозного гіпохлориту натрію та залежності від монополіста.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також