Прокинувся бабак Тимко і спрогнозував погоду на весну

450 0

Ми у соцмережах:

Прокинувся бабак Тимко і спрогнозував погоду на весну

Сьогодні на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна в селищі Гайдари дістали з будиночка після зимової сплячки бабака Тимка IІІ, і він передбачив ранню весну.

KharkovToday повідомляє: традиційно символічну церемонію проводять саме в цю дату, яка так і називається – День бабака. Близько 11:30 доглядачка біостанції Надія Токарська дістала тварину з її лігва.

Висновок про теплу весну був зроблений на підставі того, що Тимко не побачив власну тінь в сонячний день. Якби трапилося навпаки, то весна повинна була настати нескоро.

Згідно з прогнозом пухнастого “синоптика”, тепло прийде в Україну через шість тижнів. За словами Токарської, незважаючи на те, що бабак прокинувся в лігві кілька днів тому, він досі трохи сонний.

Нині в Україні є три бабака, які можуть передбачати погоду. Це трирічний Тимко з-під Харкова, а також Мишко та Маруся у Львові. Традиція будити бабака 2 лютого дуже популярна в США і Канаді. Вперше це свято почали відзначати американці у 1886 році. “Першопрохідником” церемонії пробудження стала тварина на прізвисько Філ. В Україні традиція прижилася, завдяки популярному фільму “День бабака”. 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також