Прокурори судитимуться у Києві за «Макове болото» на Рівненщині, яке пустили з молотка

1969 0

Ми у соцмережах:

Прокурори судитимуться у Києві за «Макове болото» на Рівненщині, яке пустили з молотка

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури звернулися до Господарського суду міста Києва з позовом про скасування рішень Державної служби геології та надр України щодо продажу спеціального дозволу на користування надрами у межах пралісової пам’ятки природи «Макове болото» на Рівненщині.

«Макове болото» розташоване на території Володимирецького лісгоспу Цепцевицького лісництва, що у Вараському районі.

У січні 2024 року Державна служба геології та надр України провела електронний аукціон, на якому продано дозвіл для видобування торфу на території «Макового болота» упродовж наступних 20 років.

На родовище претендували сім компаній. Стартова ціна лота становила 1 826 889 гривень. 

Перемогу здобула компанія ТОВ «Укрторф», запропонувавши 25 000 500 гривень.

- Це є грубим порушенням законодавства: у 2021 році ця територія отримала найвищий природоохоронний статус пралісової пам’ятки природи місцевого значення, згідно з яким суворо заборонена будь-яка діяльність, повʼязана із втручанням в життя екосистеми, - повідомляє Офіс Генерального прокурора України.Такий статус об’єкт отримав через критичну важливість для збереження та розвитку екосистеми України. Він є одним з найбільших масивів природних заболочених лісів Полісся – площа пралісу складає 259,8 га. Там знаходяться ліси віком до 160 років, а також унікальні рослини і тварини, які можуть проживати лише в зазначених умовах. Низка з цих тварин занесена до європейського Червоного списку та Червоної книги України.

Видобуток торфу призведе не лише до руйнації унікальної екосистеми території та знищення флори та фауни, але й негативно вплине на зміну клімату, оскільки торф накопичує в собі атмосферний вуглець, який збільшить концентрацію парникових газів. Це прямо суперечить екологічним та кліматичним зобовʼязанням України, визначеними Єврокомісією для повноцінної євроінтеграції.

Збереження таких памʼяток вкрай важливе в умовах повномасштабного вторгнення. З 24 лютого 2022 року щонайменше 20% природно-заповідного фонду України зазнали руйнувань, ще близько 3 мільйонів га лісів постраждали внаслідок бойових дій. Збереження довкілля України – пріоритет в роботі як профільних відомств, так і органів правопорядку 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також