Пропонували 15 мільйонів, щоб з пустиря у Рівному зробити стадіон

6232 0

Ми у соцмережах:

Пропонували 15 мільйонів, щоб з пустиря у Рівному зробити стадіон

У Рівному на вулиці Данила Галицького, 13 — земельна ділянка площею близько гектара. Ще у 80-х роках минулого століття тут мав би бути стадіон, уже й назва була відома — «Форт», проте фінансування на його будівництво так і не виділили. Тож і досі тут — пустир.

Мешканці сусідніх багатоповерхівок хотіли б, щоб тут таки збудували стадіон, розповіла Аліна Будафенко:

— Я написала звернення до трьох установ, щоб врешті-решт з’ясувати приналежність стадіону та можливості його подальшої реконструкції. Попередня влада нічого не зробила для того, щоб відновити цей стадіон, він занепадав. Для мене «Форт» — принциповий об’єкт, я в цьому районі живу і тут бігаю, займаюся спортом.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Стадіон «Форт» перебуває на балансі Рівненського професійного училища № 9. Ситуація така, що усі ПТУ фінансуються з міського бюджету, але впливати на них ми не можемо, адже вони підпорядковуються безпосередньо Міністерству освіти та науки України. Тривалий час училище здавало цей стадіон в оренду, зараз же він перебуває у занедбаному стані. Ми плануємо зустрітися з керівництвом училища та подумати, як вирішувати цю ситуацію. В будь-якому випадку на усі дії щодо стадіону потрібно буде отримувати дозволи від міністерства.

Віктор Рудик, директор професійного училища:

— Стадіон мали будувати після відкриття училища — у 1985 році, для наших студентів. Проте коштів на це так і не знайшли. Тож в 90-х роках тут був тренувальний полігон для поліції, яка збудувала тут кількаповерхову будову, що є зараз закинутою і де селяться безхатченки. Пізніше тут заливали ковзанку для рівнян.

Стадіоном територія, площею в гектар, так і не стала. За всі ці роки до нас надходило кілька пропозицій щодо реконструкції стадіону. Наприклад, приватна фірма «Євробуд», яка утримує власну футбольну команду, хотіла облаштувати тут тренувальну базу для цієї команди. Власники фірми були готові витратити 15 мільйонів гривень на це з умовою, що беруть стадіон в оренду на 30 років. Аде ще однією умовою було те, що їм треба було в оренду і недобудоване приміщення — під роздягальні. Проте в поліції не дали на це згоди.

Тут хотіли і автомайданчик зробити, і реконструювати, встановивши легкорозбірні конструкції. Поки що нічого не йде далі обговорень. Хоча територія дуже перспективна. Адже, окрім нашого навчального закладу, поряд — МЕГУ, де є спортивний факультет. Студенти могли б займатися на цьому стадіоні, адже місту бракує таких спортивних споруд. Натомість територія порожня.

Дозвіл на будь-які маніпуляції із землею тут може дати тільки Міністерство освіти і науки України.

Дарина ГУЗЕНКОВА.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також