Просять міського голову Рівного лобіювати «Християнську етику» в школах

1628 0

Ми у соцмережах:

Просять міського голову Рівного лобіювати «Християнську етику» в школах

Міський голова Олександр Третяк зустрівся із представниками Міжцерковної ради Рівного. Серед питань, які розглядали учасники зустрічі – "ініціювання публічних консультацій про можливе відновлення у загальноосвітніх навчальних закладах міста дисципліни "Християнська етика", – йдеться у повідомленні Рівненської міськради.

Суспільне запитало в очільника міста, чи підтримує він ідею про "Християнську етику" в школах та які плани має щодо цього курсу.

За словами Олександра Третяка, керівники церков звернулися до нього із проханням зробити механізм прийняття рішень в питаннях освіти максимально прозорим та підтримати "Християнську етику" у школах Рівного.

- Дуже багато питань, які стосуються "Християнської етики", приймались не зовсім прозоро. Зокрема, чимало предметів, які зараз є, лобіювались певними зовнішніми факторами, в той час, як "Християнська етика" була на задвірках, на маргінесі. І тому керівники церков звернулись з такою ініціативою, – зазначив Олександр Третяк.

Варто нагадати, що курс "Християнська етика" наразі є факультативним і його вивчають за бажанням батьків.

- Зараз стоїть питання про те, чи варто у інваріативну частину його вводити, чи залишити у варіативній частині. Тому буде прийматись рішення, я думаю, це не в компетенції міського голови. Зі своєї сторони я можу сказати, що підтримаю ідеї християнської моралі, християнської етики, які потрібно прививати нашим дітям, адже це справді важливо сьогодні. Але питання буде вирішуватись спільно з управлінням освіти і науки, – зауважив міський голова. .

Олександр Третяк наголосив, що за запитом лідерів церковних громад "Християнська етика" як предмет повинна мати більше підтримки зі сторони управління освіти, а у вчителів має бути більше можливостей для викладання.

- Для викладання цього предмету є достатня кількість і вчителів, які готуються в Інституті підслядипломної освіти, є достатня кількість підручників, якими можна забезпечити. Було б, лишень, бажання, додав Олександр Третяк.

У планах міського голови – провести консультації з управлінням освіти та знайти оптимальне рішення для всіх.

Що відомо
Під час міжконфесійного Марафону "Християнській етиці бути", який розпочався у липні 2020 року, у прямому ефірі одного з рівненських телеканалів тоді ректор Рівненської Духовної Семінарії ХВЄ Олександр Третяк наголосив на тому, що "Християнська етика" є одним із засадничих предметів:
"Згідно статистики, понад 90% українців вважають себе християнами. По суті, ми є країною, яка сповідує християнство, і цей предмет мав би об'єднати всіх", – сказав під час телемарафону ректор Рівненської Духовної Семінарії ХВЄ Олександр Третяк.
У серпні 2020 року Рівненська ОДА просила сприяти запровадженню у школах предметів духовно-морального спрямування, в тому числі християнської етики. Лист розіслали головам райдержадміністрацій, міським головам та головам ОТГ. Тоді це викликало дискусію у соцмережі Facebook. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також