Ремонт вулиці Шухевича завершиться озелененням

1047 3

Ми у соцмережах:

Ремонт вулиці Шухевича завершиться озелененням

Два роки тому почали ремонтувати дорогу на вулиці Шухевича у Рівному. Причому капітально. Тож її ремонт став одним із найдорожчих. Загалом з міського бюджету вже витратили понад 20 мільйонів гривень. Але і це ще не кінець. Завершити усе планують масштабним озелененням території.

Ярослав Сахнюк, начальник управління ЖКГ:

— Усі капітальні роботи уже виконано. Нещодавно встановили дорожні знаки. Залишилося лише усе, як кажуть, окультурити. Наступного року заасфальтуємо заїзди у двори та на територію гаражного кооперативу. Завеземо та вирівняємо ґрунт біля тротуару. Одразу після настання тепла засіємо усе травою та посадимо дерева. Загалом усі роботи обійдуться приблизно у 3 мільйони гривень. Плануємо завершити усе до кінця червня.

Андрій Шевчук, урбаніст:

Найбільшою проблемою вулиці були небезпечні пішохідні переходи, на яких часто траплялися аварії зі смертельними наслідками і тяжким травмуванням людей. Пішоходи потрапляли під колеса авто через те, що водії перевищували швидкість і намагалися виконати маневр обгону на пішохідному переході.
Задля зменшення таких випадків облаштували острівці безпеки, які уже довели свою ефективність. Це найдешевший варіант, який можна було обрати. Тепер більшість водіїв їдуть з меншою швидкістю, не обганяючи на пішохідних переходах. Правда, був випадок, коли в острівець безпеки врізався автомобіль. Але уявіть, що було б з пішоходами, якщо водій навіть бетонних бордюрів не помічає.

Дуже добрим є рішення з влаштуванням поздовжніх кишень для паркування. Але практика показала, що їх не вистачає — на частині вулиці досі є випадки паркування в смугах руху.

Великим позитивом є облаштування велоінфраструктури, якої так потребує Рівне. Однак невдалим є тип мощення на тротуарах та першій велодоріжці. Дрібна бруківка незручна для користувачів, тому її не варто використовувати на транзитних зонах тротуарів та велодоріжці. Через цю бруківку велосипед та візок буде трясти. Окрім цього, під час дощу вона дуже слизька. Її переваги тільки в тому, що цю бруківку легко виготовляти та вкладати.

Хорошим рішенням є виокремлення додаткової лівоповоротної смуги на перетині з вулицею Князя Володимира. Хоча, можливо, варто було для цього розширити проїжджу частину, щоб не використовувати одну із смуг зустрічного руху.

На жаль, ще не облаштували контрастного напрямленого освітлення пішохідних переходів, що зробить їх більш видимими в темну пору та сутінки.

Якщо об’єктивно оцінювати, то загалом капітальний ремонт вулиці Шухевича є однією з перших спроб влади врахувати потреби усіх її користувачів.

Додамо, що реконструкцією вулиці Шухевичазаймається київська будівельна компанія «Будальянс груп». Загальна вартість виконаних робіт — 27 млн грн.

Богдан СЛОНЕЦЬ.ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також