Річки у Рівному: порятунок або труба

3052 0

Ми у соцмережах:

Річки у Рівному: порятунок або труба

Міська рада виділила 100 тисяч гривень, щоб почати розробку документів для порятунку малих річок Рівного. Зробили це на прохання професорів НУВГП Ігоря Статника та Миколи Клименка, які разом зі студентами вивчали стан малих приток річки Устя. Науковці стверджують, якщо не почати процес очищення потічків Тиннівська та Боярчик, то в майбутньому вони перетворяться на каналізаційні стоки.

Ігор Статник, доцент кафедри екології НУВГП:

— Багато хто думає, що на території Рівного протікає лише одна річка — Устя. Однак саме в місті Устя має п’ять основних приток. Дві з них — це річечки Тиннівська та Боярчик. Ці потічки формують озера біля тубдиспансеру на вулиці Дворецькій та в районі гідропарку, що суттєво впливає на стан Усті. Річка Боярчик починається з чистого джерела трохи вище від «Епіцентру». Але чим далі, тим вода у річечці стає зеленого кольору, є каналізаційні колектори, туди виходить зливова каналізація, а територія подекуди захаращена. В районі Тинного є три джерела, які формують витік. По самій протяжності річки Тиннівської в районі підприємства «Агроресурс» є труба, з якої йдуть несанкціоновані скиди. В цьому ж районі люди, які там проживають, наробили копанок, які потрібно засипати, адже вони перехоплюють весь стік у річці.

Микола Клименко, завідувач кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП:

— Усе визначають маленькі річки. Коли в Устю надійдуть чисті потоки, то якість води в ній покращиться. Якщо впорядкувати малі річки, то це дасть змогу покращити якість води та зробити біля них хорошу паркову зону. Адже діятиме 25-метрова захисна смуга. Самі річечки можна викласти каскадом з каменю, що насичуватиме воду киснем, зробити біоплато з рослин, які очищатимуть воду, встановити невеликі кладки для зручності прогулянок і по боках висадити дерева. У світі зараз існує тенденція, що всі річки очищають та відкривають, а у нас їх лише заганяють під землю у труби, перетворюючи на каналізаційні стоки.

Додамо, що розчищення річок Тиннівська та Боярчик без облагородження коштуватиме близько 800 тисяч гривень.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також