Ринку дали землю під парковку. Сусіди — проти

3412 0

Ми у соцмережах:

Обіцяють, що таким буде ринок після реконструкції

Ринок на Боярці, на вулиці Дубенській, давно потребує хоч якогось ремонту. Проте власники бізнесу не хочуть розпочинати реконструкцію без виділення землі під стоянку для авто, на яких привозять товар для підприємців, що тут торгують. Мешканці будинків поряд — проти, бо йдеться про 3,5 сотки, які вони вважають своїми. Депутати Рівненської міської ради рішення про виділення землі для парковки ринку підтримали.

Олена Хомич, голова ОСББ «Дубенська 44»:

— Реконструкція потрібна, щоб ринок мав ошатний вигляд. Але мова йде про виділення землі під стоянку позаду приміщення ринку, яка є територією ОСББ, яку ми прибираємо. Дітям треба десь бігати, відпочивати. Крім того, на ділянці знаходиться колодязь теплотраси. Зрозуміло, що товар підприємцям десь треба розвантажувати, і зараз вони це роблять перед входом в ринок. Це створює певні незручності. Але позаду ринку буде ще гірше, бо як же тоді до нас під’їде «швидка» та пожежники, якщо виникне така необхідність? Про парковку треба було подумати, коли ринок будували. Хай роблять її навпроти і заодно пішохідний перехід через дорогу.

Ринок на Боярці давно потребує ремонту

Тарас Обоїста, депутат Рівненської міської ради:

— Цей ринок з’явився на початку 2000-х, і природно, що через 20 років у власника з’явилось бажання перебудувати його. Та й сам мікрорайон «Боярка» потребує змін. Але власник — ПП «Орислава» — в проєкті рішення виявив бажання купити додаткову ділянку землі для розширення будівництва, за його словами — лише для нової двоповерхової стоянки.

Перебудовувати потрібно, але з урахуванням точки зору та комфорту для громади. Поки власник ринку публічно не проведе діалогу з громадою, не дасть гарантії щодо своїх намірів, я буду відстоювати інтереси громади.

Людмила Самсон, власниця ПП «Орислава»:

— Ми вже маємо дозвіл на проєкт реконструкції. Але для того, щоб її провести, потрібно привезти і десь поставити кран. Крім того, потрібні паркомісця для вантажних авто, які привозять товар для наших орендарів. Коли ми тільки зводили цей ринок, тут був пустир. Проблема паркомісць не стояла так гостро. Зараз навколо ринку поставили кіоски, з яких торгують. Виникають питання — чи це законно? Магазин, де торгують ковбасними виробами, приватизував територію, на якій стоїть, а внизу проходить теплотраса. Як же їм дали дозвіл у 2016 році на приватизацію землі? Тому що свого часу, коли ми будували ринок, за власний кошт цю теплотрасу переносили. Це обійшлося в 500 тисяч доларів, я виплачувала цей кредит 10 років.

Ми розглядали варіант добудови приміщення у висоту без розширення території, щоб розмістити парковку на першому поверсі. Проте ці зміни у фінансовому плані для нас непідйомні. Тому й просимо в депутатів міської ради виділити нам 3,5 сотки землі, діючи в інтересах наших орендарів.

На останній сесії Рівненської міської ради депутати, попри заперечення присутніх представників ОСББ і Тараса Обоїсти, не погодили відправити питання на довивчення. Натомість дозволили «Ориславі» виготовити проєкт землеустрою щодо відведення вищезгаданої земельної ділянки у власність шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також