Власники «Торгового центру-Д», більш відомого у Рівному як ринок Дикого, знову проситимуть міську владу продовжити їм оренду землі — на найближчі десять років. Адже термін старих договорів уже спливає, і дрібні торговці починають нервувати. Тим більше, що сусідній речовий ринок забудовують багатоповерхівками, і містом ширилися чутки — чи не спіткає така ж доля і ринок Дикого? Щодня там зустрічаються тисячі рівнян, одні з яких бояться втратити робочі місця, а інші не хочуть втратити можливість купувати дешеві продукти.
Олена Нездюр, директор приватного підприємства «Торговий центр-Д»:
— Загальна площа ринку складає понад 6 гектарів, з них 3,5 га є приватною власністю. Є ще орендовані земельні ділянки в «червоних» лініях, тому ми свого часу не могли їх викупити: там немає нерухомості, але розташовані торгові кіоски. Оскільки ми надаємо послуги з організації торгівлі, то щомісяця сплачуємо до бюджетів всіх рівнів близько мільйона гривень. Працюємо «по-білому», всі працевлаштовані з реальними окладами, і в конвертах ми нікому не доплачуємо.
Мені здається, що таких суб’єктів господарювання треба підтримувати. Але до нас чомусь завжди було упереджене ставлення з боку влади. Чому у всіх бідах звинувачують ринок Дикого? Коли змінювалася епоха Хомка і до влади заходили нові ентузіасти, представники кожної політичної сили відвідали ринок. І всі вони казали в очі підприємцям про свою підтримку, що їх ніхто звідси не вижене. Люди торгують тут роками, і для багатьох це єдине джерело заробітку. У мене є колектив, якому треба платити зарплату. Тепер підходить час «ікс», і ми побачимо, були це лише обіцянки чи справді міська влада зацікавлена у розвитку підприємництва. Рівне — місто дрібної комерції і побутових послуг, це треба розуміти. Альтернатив тут мало. Сподіваюся, що нас підтримають — відкинувши політичні амбіції й політичні образи. Бо є депутати, які принципово не голосують за наші питання.
Поки що просимо продовжити оренду однієї з ділянок площею 2103 кв. м на вулиці Здолбунівській — це від входу в ринок з боку мосту на Соборній, під накриттям з полікарбонату. Там торгують одягом та іншим крамом багато підприємців у невеликих кіосках. Якщо років 15 тому підприємці взагалі не запитували, чи ця ділянка викуплена, чи вона в оренді, то тепер мало не кожен цим цікавиться. Пізніше проситимемо міську раду про продовження оренди ще на інших ділянках — зокрема, неподалік залізничних колій, де встановлено кіоски, і для обслуговування парковки. Що ж до можливої забудови ринку житлом — це все на рівні чуток. З конкретними пропозиціями ніхто не звертався.
Олена РАКС.