Рівне колись питиме воду з озера Басів Кут – експерт

1854 0

Ми у соцмережах:

Рівне колись питиме воду з озера Басів Кут – експерт

Рівному потрібно очистити озеро Басів Кут, бо не виключено, що колись місто звідти братиме питну воду.

 Таку думку на засіданні архітектурно-містобудівної ради висловив заслужений архітектор України, лауреат Державної премії в галузі архітектури Микола Шолудько.

- Усі знають, у якому стані наше озеро. Рибалки, що ловлять там рибу, не можуть її їсти. Озеро на грані великого краху. Бізнес масовими будівництвами приводить до краху озера. Вони добиваються, щоб його засипали та роздали на земельні ділянки. Але не виключено, що у майбутньому Рівному доведеться пити воду з Басівкутського озеро.

Для тих, хто не знає. Рівне отримує питну воду з села Воскодави, що в Гощанському районі. Там є величезний водогін, який вдень і вночі качає воду. Ще в 90-х роках там будували дамбу, щоб підсилити водоносні горизонти. Адже там в землі утворювалися тріщини глибиною у півтора метри, в які провалювались корови.

Це село та інші, що поряд, потрапили у «депресійну лійку». В людських колодязях там немає води. Трьом цим селам водоканал провів воду, де селяни черпають її із колонок. Нещодавно я їх відвідував, бо розробляв генеральні плани цих сіл. Зараз селяни бастують, бо їх примусили платити за воду.

Рівне ще черпає воду із Старомильського водозабору, але там вода уже закінчилась, а в Гощанському водозаборі води залишилося мало. Тому в майбутньому Рівному потрібно буде шукати, де брати воду. Воду можна брати із відкритих водойм: або з Усті, попередньо очищаючи, або з озера Басів Кут, -
розповів Шолудько.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також