Рівне може зекономити 36 мільйонів, але «Рівнетеплоенерго» — проти

5043 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Щоб платіжки за тепло для мешканців Рівного та Квасилова не «потяжчали», з міського бюджету за час минулого опалювального періоду виплачували багатомільйонну компенсацію за різницю в тарифах трьом теплопостачальним підприємствам. Загалом програма компенсації передбачала виплатити майже 214 млн грн, і найбільше з усіх мало би піти «Рівнетеплоенерго», яке опалює понад 800 житлових будинків в обласному центрі. Але група міських депутатів знайшла вихід, як зберегти бюджету кругленьку суму: якщо прибрати з програми компенсації ПДВ, то економія становитиме 36 мільйонів гривень. Тобто тепер підприємствам замість 214 млн планують заплатити всього 178,2 млн грн. Так, «Рівнетеплоенерго» мало б отримати уже 174 млн грн, «Квасилівтеплоенерго» — 3,9 млн грн, а ПрАТ «ЕСКО-Рівне» — 88 тис. грн.

От тільки тепловики з цим не погоджуються, бо вважають, що різницю потім оплатять зі своєї кишені. Пропозицію депутатів мають розглянути на сесії міськради.

Святослав Клічук. Фото 4владаСвятослав Клічук, один з депутатів-авторів проєкту рішення:

— Я говорив про це на пленарному засіданні в січні. Нагадую суть: в нас є два тарифи — економічно обґрунтований і застосований, ми множимо на обсяг і відшкодовуємо трьом підприємствам оцю різницю. При розробці програми включили в ці суми ПДВ. Я пропоную ПДВ виключити, він зайвий. Ми переплачуємо, а це розрахунки управління економіки — порядку 36 мільйонів гривень! Я ще тоді написав запит у податкову, і мені відповіли, що оподатковується податком на додану вартість сума наданих послуг, а різниця компенсації не підлягає оподаткуванню ПДВ. Коли ми приймали програму, то розробники (управління економіки) сперлися на один закон про тарифоутворення. Там воно все ніби правильно написано, але воно не зовсім про нашу ситуацію, і треба дивитися на комплекс законодавства.

Я вивчив це питання, воно до кінця не врегульоване. Коли держава компенсовувала минулого року борги по липень, у вересні була прийнята постанова, і вони компенсовували якраз цю різницю без ПДВ. Я вивчив досвід інших міст: 90% не платить, 10% платить. Практично, наше місто передове по цим оплатам. Більшість міст не платить, а деякі, де ці підприємства є комунальними, просто роблять внесок у статутний фонд. Тобто вони не платять ці зайві гроші. Є роз’яснення Мінрегіону, яке нічого не роз’яснює і каже — ви є місцеве самоврядування, маєте прийняти рішення таке, як хочете. На мою думку, нам треба прийняти рішення, яке економить місту 36 млн. Цифри і формулювання я узгоджував із спеціалістом відділу тарифів управління економіки.

Ми вносимо зміни в документ і не буде суперечностей, будемо мати одну програму, один договір. Плата здійснюється за допомогою міської програми. І ми можемо прийняти її так, як переукладено. Програму змінимо, і в податкової не буде підстав вимагати з підприємства якісь додаткові виплати.

Володимир Хомко, колишній міський голова Рівного:

— Ця компенсація нам для чого? Щоб наше теплоенерго розрахувалося за газ. Так, як говорить Святослав Клічук, воно нам ідеально було би. Але якщо ми не перерахуємо, а залишим борг... Якщо ці 36 мільйонів «повісять» на «Рівнетеплоенерго», то на наступний рік будемо газ купувати за іншими цінами. Вердикт повинен бути від того, хто платить. Якщо йому це ПДВ вирахують і не треба буде платити, це ідеал, а якщо треба буде — то просто знищимо підприємство. Зробіть депутатський день по цьому питанню і викликайте всіх — і тепловиків, і податківців. Я був керівником підприємства і знаю, що коли таке рішення уже приймає сесія, то ти потім головою в стіну стукаєшся.

Олександр ЮщукОлександр Ющук, керівник ТОВ «Рівнетеплоенерго»:

— Програма компенсації — з ПДВ, інакше буде колапс. Ми залишимося в ситуації, коли нам частину коштів не доплатять, але ми свої зобов’язання будемо змушені виконувати. Виникне дефіцит, який нам покрити немає звідки. Подаватимемо до суду. Місто доплачує за рівнян. Якщо рівняни платять з ПДВ — не бачу підстав, чому місто має платити без ПДВ.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також