«Рівне отримало 10 млн грн на нове відділення трансплантології», - народний депутат Олександр Ковальчук

665 0

Ми у соцмережах:

Олександр Ковальчук і Євген Кучерук

Новий сучасний центр трансплантології збудують на базі Рівненської центральної міської лікарні, реконструювавши хірургічний корпус. 

Черговий транш - 10 млн грн - вдалося залучити народному депутату від м.Рівне Олександру Ковальчуку. Це частина субвенції з державного бюджету.

Рівненська лікарня увійшла до пілотного проєкту Міністерства охорони здоров'я із відкриття трансплантаційних відділень по Україні. Медичний заклад отримав ліцензію на проведення трансплантацій, рівненські лікарі разом із бригадою хірургів Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова вже провели кілька успішних операцій із пересадки серця та інших органів.

-  Зробити такі надскладні операції в Рівному стало можливим  завдяки тому, що у 2019 р. Верховна Рада прийняла закон про трансплантацію, авторами якого були Михайло Радуцький, Оксана Дмитрієва та інші депутати. І в Україні, фактично з нуля, почалося формування державної системи трансплантології. За останні два роки ми зробили у цьому напрямку більше, ніж за попередні 30 років, - пояснює Олександр Ковальчук.

Голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький на запрошення Ковальчука цього року відвідував Центральну міську лікарню міста Рівне, де медики обговорили створення на базі лікарні сучасного центру трансплантології.

Операції із пересадки органів будуть для пацієнтів абсолютно безкоштовними - їх оплачуватимуть за державний кошт. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також