Рівне — у жалобі. Рівняни — на страйку

1676 0

Ми у соцмережах:

Рівне — у жалобі. Рівняни — на страйку

У середу сесія міськради Рівного відбувалася під контролем близько двох десятків молодих людей у масках з гумовими палицями. Пішли вони з будівлі, в якій проходила сесія, тільки після її завершення.

На сесію прийшли 33 депутати. Проігнорувала засідання фракція Партії регіонів у повному складі. Але для прийняття рішень присутніх депутатів було достатньо. Замість Володимира Хомка, який з понеділка перебуває на лікарняному, головував на сесії секретар міськради Андрій Грещук. Сесію розпочали хвилиною мовчання, вшанувавши пам'ять загиблих у Києві. Міськрада висловила співчуття родинам загиблих у Києві та оголосила у Рівному триденну жалобу. Крім того, рекомендувала у ці дні, з 19 по 21 лютого, не торгувати у місті спиртним. Міськрада заявила, що медзаклади Рівного готові прийняти на лікування постраждалих у сутичках. Депутати також закликали рівнян підтримати Всеукраїнський страйк, а правоохоронців, військових та радикально налаштованих людей не використовувати зброю; Президента Віктора Януковича — зупинити силовиків і розпочати мирні переговори, учасників протистоянь амністувати, а також провести позачергові вибори Президента та Верховної Ради. Після цього представник рівненського Майдану Дмитро Якимець заявив, що люди хочуть висловити недовіру міському голові Володимиру Хомку, вони не задоволені тим, що він не висловив свою позицію відносно ситуації в країні. Тим часом депутат Станіслав Рязанов закликав організувати транспорт, щоб завезти усіх бажаючих до Києва, і пішов з коробкою збирати з депутатів гроші. Похід вдався: до кінця сесії у коробці було 3750 гривень.

Коментарі

Андрій Грещук, секретар міськради Рівного: — Ми звертаємося і до рівнян, і до Президента. Вимагаємо вжити негайних дій, щоб у Києві та інших містах не лилася кров, не стріляли. Ми закликали усіх, хто може, прийти і підтримати цей протест, адже ситуація в країні ускладнюється. Протягом останнього року ми декілька разів зверталися у Київ з приводу ситуації, що склалася з фінансуванням з місцевого бюджету. Адже місто має на рахунках кошти, але не може скористатися ними, бо державні органи перешкоджають. Це є свідченням, що соціально-економічна криза в державі загострюється. І саме економічна ситуація, напевно, призвела до такого масового протистояння, як нині. Ми, як представники територіальної громади, підтримуємо людей, які вийшли на Майдан. Ми не хочемо, щоб у Рівному лилася кров, хочемо мирним шляхом досягнути врегулювання ситуації в державі. На жаль, від нас це не залежить. Особисто я хочу, але не можу поїхати на Майдан до Києва, оскільки зараз виконую обов'язки міського голови. Гадаю, що й не всі депутати зможуть поїхати.
Рівненські прокурори залишали будівлю прокуратури крізь живий коридор під вигуки "Ганьба!" та "Вбивці!" на мітингу
Юрій Запорожець, депутат міськради: — Щоб у Рівному не пролилася кров, я закликаю: люди, зупиніться, не штурмуйте міліцію та військові частини для захоплення зброї. Адже її ніхто не поверне, і вона буде використовуватися невідомо де і як. Керівництво міліції обіцяло не застосовувати зброю проти мітингувальників, і міліція не робила цього. Один постріл з однієї сторони викличе таку хвилю, яку потім буде неможливо зупинити. Вихід — лише мирний страйк і мирні переговори. Сергій Васильчук, депутат міськради: — Найперше треба зупинити кровопролиття, і на це має вплив Президент. Якщо Верховна Рада не може вирішити ситуацію, потрібно її переобрати, потім провести вибори Президента, змінити Конституцію. Якщо люди взялися за зброю, ні до чого хорошого це не приведе. Анатолій Чугуєвець, депутат міськради: — Ситуація може бути вирішена лише у Києві, тому потрібна присутність людей у столиці, бо що робити тут, у Рівному? Там, на Майдані у Києві, скажуть, що робити. Люди, які там стоять, виснажені, а на зміну людей катастрофічно бракує. Прогноз робити не беруся. Щоб не було кровопролиття, потрібно провести нові вибори на усіх рівнях, адже влада й опозиція не можуть домовитися. tag:майдан tag:рівне на майдані


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також