Рівне уклало кредитну і грантову угоди з НЕФКО. На що підуть мільйони євро

1569 0

Ми у соцмережах:

Рівне уклало кредитну і грантову угоди з НЕФКО. На що підуть мільйони євро

Рівне продовжило свою співпрацю із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), яка фінансово допомагає втілювати позитивні для довкілля проєкти. Таким чином місто отримає чергову позику орієнтовно у 5,5 млн євро та 1,2 млн євро гранту, який повертати не треба.

Гроші підуть на утеплення закладів та заміну вуличного освітлення, – інформує Суспільне з посиланням на сайт Рівненської міської ради.

Що це за проєкт
Упродовж останніх двох років міська влада працювала над підготовкою до реалізації проєкту НЕФКО-3. Він має назву "Впровадження енергозбереження в закладах та установах, що належать до комунальної власності м. Рівне та модернізація вуличного освітлення".

В рамках інвестиційного проєкту мерія підписала кредитний та грантовий договори з НЕФКО. Загальна вартість інвестиційного проєкту дорівнює 6,731 млн євро, сюди входить і безповоротний грант у сумі 1,2 млн євро.

Кредит місто отримує під 5,5% річних із відстрочкою у 30 місяців. Попередній очільник Рівного Володимир Хомко пояснював, що віддають кредит із тих грошей, які економлять завдяки впровадженню енергоефективних заходів, відтак, додаткового навантаження на бюджет практично немає. Нову угоду підписав уже інший мер – Олександр Третяк.

Рівне уклало кредитну і грантову угоди з НЕФКО. На що підуть мільйони євроОлександр Третяк, фото з сайту міськради
Як повідомляло Суспільне раніше, за кредитні гроші у Рівному вже термомодернізовані школи №18, 26 та 27.

Що дасть нова угода
Як ідеться в повідомленні пресслужби мерії, перший компонент угоди буде включати цілий ряд заходів з термомодернізації 31-го комунального закладу. 11 з них модернізуватимуть повністю, 20 – частково:

утеплення фундаментів та стін, утеплення покрівель, заміна вікон та дверей на енергоефективні;
встановлення індивідуальних теплових пунктів та балансування системи опалення;
заміна застарілого кухонного обладнання, встановлення сонячних колекторів;
встановлення аераторів для зменшення споживання води, встановлення рекуператорів повітря в спортивних залах;
заміна ламп внутрішнього освітлення на енергоефективні;
заходи з інклюзивності (облаштування пандусів, укладення тактильної плитки, тощо).
Компонент "вуличне освітлення" включатиме заміну понад 4 тисяч світильників вуличного освітлення новими зі світлодіодними лампами. На це витратять близько двох мільйонів, замінять чи встановлять ліхтарі на майже 170-ти міських вулицях.

Що утеплять
Заклади для термомодернізації обирали експерти НЕФКО, на це пішов майже рік. Обрали ті установи, де втрати тепла найсуттєвіші та де модернізація дасть найбільшу економію різних видів ресурсів: тепла, електроенергії, води.

Повна термомодернізація запланована для:

навчально-реабілітаційний центр "Особлива дитина";
центр ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами "Пагінець";
дошкільні навчальні заклади №7, 14, 33, 35, 46, 57. В дитсадках, де є басейни, будуть встановлені сонячні колектори, які накопичуватимуть енергію, для подальшого нагрівання теплої води й води в басейнах;
школи №8, 13, 28.
Часткова термомодернізація планується:

дитсадки №41, 44, 47;
школи №5, 6, 11, 15, 22, 24, 25, музична школа №2;
НВК №19, НВК "Колегіум", ліцей "Елітар", гімназія "Гармонія";
адмінбудівля управління містобудування і архітектури на Лермонтова,6.
Що відомо
НЕФКО – міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п'яти Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Основна мета – позитивно впливати на довкілля. Пріоритетне значення організація надає проєктам у Східній Європі, регіоні Балтійського моря, Арктичному та Баренцовому регіонах. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також