«РІВНЕГАЗ ЗБУТ»: в судах області розглядається 479 справ щодо стягнення газового боргу

513 0

Ми у соцмережах:

«РІВНЕГАЗ ЗБУТ»: в судах області розглядається 479 справ щодо стягнення газового боргу

На початок лютого 2021 року споживачі природного газу Рівненщини заборгували перед ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» 340 мільйонів гривень. За рік сума боргу зросла на 46 мільйонів гривень.

«Відтермінована оплата за енергоресурс сприяє лише накопиченню боргів і неминуче тягне до боргової пастки. Розуміючи це, намагаємось достукатись до свідомості споживачів і в листах, і по телефону.  Щодня наші менеджери проводять переговори, під час яких нагадують споживачам про необхідність вчасно розраховуватися за спожитий ресурс. Оскільки ми не маємо можливості постачати газ в кредит, бо й ми його закуповуємо за реальні кошти», – розповідає директор ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» Леонід КОШЕЛЬНИК. 

За інформацією компанії, з початку поточного року на адреси боржників було надіслано майже 5,5 тисяч листів-нагадувань. Якщо ж такі звернення споживачі ігнорують, то справа несумлінного платника передається до суду. На сьогодні в судах області розглядається 479 справ щодо стягнення боргу, у яких позивачем виступає ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ».

«Судова тяганина – неприємна справа для обох сторін, та якщо  споживач не  реагує на заклики сплатити за спожитий газ, то мусимо звертатись до судочинців. Маємо нагадати, що тривалі борги за газ можуть бути підставою для припинення отримання субсидії. Вирішення питання через суд – це додаткові витрати споживача, розмір яких нині сягає від 227 до 2270 грн. Втім ми готові почути кожного, бо ситуації бувають різні. У таких випадках радимо укласти договір реструктуризації та суму боргу виплачувати частинами, – розповідає начальник відділу продажів фізичним особам ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» Тетяна ПАРФЕНЮК.

Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, якщо споживач боргує за газ понад три місяці, а сума заборгованості перевищує 20 неоподаткованих мінімумів (340 гривень), то він ризикує залишитися без допомоги держави на оплату житлово-комунальних послуг.

«РІВНЕГАЗ ЗБУТ» дякує усім споживачам, які вчасно розраховуються за блакитне паливо, та зауважує, що робити це потрібно щомісяця до 25 числа. У компанії нагадують, що з початку дії карантину штрафних санкцій до боржників не застосовують.

Для довідки:

З 2015 року ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» забезпечує постачання природного газу для споживачів Рівненщини, минулого року компанія отримала ліцензію на постачання електричної енергії.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також