Рівненщина – не в лідерах: як виглядає статистика щеплень дітей і дорослих

451 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

На Рівненщині кількість людей, які роблять профілактичні щеплення, у порівнянні з минулим 2019 роком не зменшилась, але і не збільшилась. Загальний рівень такої вакцинації залишається вкрай низьким.

 Про це Суспільному розповів завідувач епідвідділу обласного лабораторного центру Віктор Мороз. За даними епідеміолога, ситуація з плановими щепленнями в області на початок жовтня така:


Дітки до року:

Вакцинація проти поліомієліту в області виконана на 36,8%. Якщо дивитись по всій країні, то серед всіх областей Рівненщина на 18 місці.

Вакцинація АКДП (кашлюк, правець, дифтерія) виконана на 49,8% – це 16 місце.

Вакцинація проти гепатиту виконана на 42%, це 16 місце в Україні.

Вакцинація проти кору, паротиту (свинки), краснухи на 48,8% – це 17 місце.

Діти, яким виповнилось 6 років:

Вакцинація КПК виконана на 53,5%. Рівненщина на 21 місці серед інших областей.

Щеплення у дорослих:

Дифтерія, правець – щеплення виконані на 33,8 %. Це 12 місце в Україні. Вакцин на планові щеплення у поліклініках вдосталь і вони є безкоштовними, – зазначає Віктор Мороз. Щодо сезонних вакцин, то їх в аптеки також уже починають поставляти.
’’Щеплення від грипу потрібно робити щороку не тільки дорослим, а й діткам з шести місяців’’, – каже фахівець. І додає, що в Україні дуже мало людей вакцинується проти сезонних хвороб.

На Рівненщині, за даними лабораторного центру, щеплення проти грипу не зробило навіть 1% населення.

"І така ситуація по всіх областях. Єдине, Рівненщина не є лідером в цьому рейтингу. В середньому по області щеплюється щорічно приблизно 3-3,5 тисячі населення’’, – розповідає Віктор Мороз.

Якщо порівняти 2020-й з минулим роком, то рівень вакцинації лишається незмінним.

’’Щоб якось вплинула епідемія COVID на вакцинування, то ні. Кількість вакцинованих не збільшилась і не зменшилась. Що в минулому році мало щеплювались, малий рівень охоплення населення щепленнями, що й поточний рік’’, – каже Мороз.

Також фахівець пригадав історію, яка трапилася 2 вересня цього року на Костопільщині, коли від правця помер чоловік, у якого не було щеплення.

’’Чоловік наступив на якийсь гострий предмет і в нього розвинувся правець – людина померла. Тому є досить багато таких інфекцій, від яких дійсно можна померти, але від яких, на щастя, існує захист – вакцинація. Тому потрібно робити щеплення не тільки від грипу, а й від правцю та дифтерії", – розповідає спеціаліст лабораторного центру.

Нагадаємо, минулого сезону на Рівненщині від грипу померло кілька людей.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також