Рівненщина отримала чверть мільярда гривень дотацій за три місяці

1444 0

Ми у соцмережах:

Рівненщина отримала чверть мільярда гривень дотацій за три місяці

За перший квартал 2018 року з державного бюджету Рівненська область отримала 244 млн грн дотацій та 2,7 млрд грн субвенцій. Власних доходів до зведеного бюджету області, тобто сумарно до бюджетів усіх рівнів, надійшло 1,28 млрд грн, з яких 950 млн грн – податкові надходження.

Як зазначила директорка обласного департаменту фінансів Лідія Біляк на засіданні колегії Рівненської ОДА минулого тижня, 34% податків, які надійшли до бюджетів Рівненщини, отримані від бюджетної сфери, 24% - від промисловості та 10% від аграрного сектора. Податковий борг до місцевих бюджетів, тим не менше, складає 177 млн грн.

Також 6,1 млн грн до бюджетів вдалося залучити за рахунок розміщення коштів на депозитах у банках. 5,2 млн грн з цієї суми надійшло в обласний бюджет.

Порівняно з першим кварталом 2017 року, приріст наповнення місцевих бюджетів склав 23% або понад 192 млн грн. З 314 місцевих бюджетів план перевиконання власних надходжень мають 250. Найбільший приріст – за рахунок податку на доходи фізичних осіб (74%), 19% приросту дали місцеві податки та 4% - рентні платежі.

Перевиконання зведеного бюджету області зафіксовано на рівні 16,5%, обласного бюджету – на 28% (або на 36 млн грн. більше плану).

Проте з 25 ОТГ, які функціонують самостійно у цьому році, сім не виконали плани надходжень до бюджетів. Загалом недоотримали близько семи мільйонів гривень. Найбільше невиконання допустили Бокіймівська ОТГ (55% виконання плану, недоотримали 1,8 млн грн.) та Острожецька ОТГ (67%, недоотримали 1,2 млн грн). Обидві ОТГ – у Млинівськомй районі.

Як зазначила Лідія Біляк, причина ненадходжень – у недосконалому бюджетному плануванні.

- Ці ОТГ спланували помісячний розпис доходів не зовсім коректно, - прокоментувала пані Біляк. – Відчувається потреба у видатках на бюджетну сферу. Бюджети можна було збалансувати, залучивши короткотермінові безвідсоткові казначейські позики і заклавши реальні плани.

Не забезпечили виконання власних надходжень і деякі сільські ради: Воронківська, Каноницька, Половлівська у Володимирецькому районі (виконання планів там на рівні 60%), Дулібська сільрада у Гощанському районі (48%), Ступнівська та Півченська у Здолбунівському (50%), Сестрятинська у Радивилівському районі (45%).

Додамо, що у першому кварталі на Рівненщині було витрачено 3,8 млрд грн. бюджетних коштів. З них 47% - на соціальне забезпечення населення, 31% - на освіту та 14% - на охорону здоров’я.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також