Велика палата Конституційного суду розглядає звернення 49 народних депутатів, які вимагають визнати Харківські угоди неконституційними.
Групу нардепів представляє рівненська депутатка Соломія Бобровська, яка розповіла для Цензор.нет, що досі ця угода з Росією чинна:
- На жаль, війна не обнулила і не перезапустила повноцінно з нуля відносини між Україною і російською федерацією. Навіть більше: у нас на сьогодні, якщо не помиляюсь, більше ніж 600 угод з Російською Федерацією та РБ, які досі не денонсовані і Радою не розглянуті – усе це попри постійні наполягання і нагадування в сесійній залі.
Цікаво, що Міністерство закордонних справ України не підтримує ініціативу нардепів:
- Юристи, з якими працює наша група, говорять про те, що стратегічною задачею України є взагалі прибрати російський військовий морський флот і з Азовського моря, і з Чорного моря (тим паче із нашої акваторії, нашого півострова). Це не в лише в буквальному значенні, а стосується, в тому числі, і всіх міжнародних угод, які ми укладали, з тиском чи без тиску, з російською стороною.
Більше того – і це те, що найбільше мене обурює: згідно з логікою наших урядових структур, за умови деокупації Криму і заходу українських військ в Севастополь, у Севастопольській бухті має право стояти Чорноморський флот?! Це тоді як назве МЗС?
Додамо, що 2010 році Верховна Рада продовжила розміщення російського флоту в Севастополі до 28 травня 2042 року.
Після захоплення Росією Криму Держдума в односторонньому порядку розірвала цю угоду.