Рівненська «Нетканка» - унікальна, таких більше немає в Україні

445 0

Ми у соцмережах:

Богдан Гапяк

Рівненська фабрика нетканих матеріалів останніми роками на слуху. Підприємство, яке відзначає у поточному році півстолітній ювілей, не лише є лідером вітчизняної легкої промисловості, а й бере активну участь в суспільному житті Рівного. Це можливо завдяки активній життєвій позиції співвласника «Нетканки», а водночас і депутата Рівненської міської ради Богдана Гапяка, з яким журналіст поспілкувався напередодні професійного свята – Дня працівників текстильної і легкої промисловості.

 Богдане Володимировичу, кілька слів про те, чим живе нині підприємство, яким вам випала нагода керувати?

У перші десятиліття діяльності наша фабрика була найбільшим підприємством у своїй галузі не лише в Союзі, а й у Європі. Це було можливим завдяки унікальним технологіям, імпортному обладнанню, натхненному і працьовитому колективу. Звичайно, багато що з того часу змінилося. Підприємству довелося пережити не одну хвилю економічних криз. Але фабрика нетканих матеріалів ніколи не зупиняла свою роботу. Аби витримати випробування, які перед нами стояли, ми практично на 100% оновили асортимент продукції, провели кілька техпереозброєнь. Це дало нам змогу налагодити випуск конкурентної продукції на сучасному європейському обладнані провідних фірм Німеччини, Швейцарії, Італії, Нідерландів.

Не можна сказати, що в нас зараз все в ідеальному стані (до того ж немає меж досконалості), але рівненська «Нетканка» і досі залишається найпотужнішим в Україні виробником нетканих полотен як за обсягом виробленої продукції, так і за її асортиментом. Зокрема, ми володіємо двома виробничими лініями – з виробництва меблевих полотен та армованого геотекстилю, аналогів яким в Україні нема. Свого часу наш геотекстиль використовувався при будівництві аеропортів та стадіонів перед Євро-2012, траси Київ – Чоп (ділянка від Києва до Житомира), усіх головних транспортних розв’язок біля Рівного, ремонту асфальтобетонного полотна на вулиці Соборній у Рівному, проспекті Бажана у Києві, проспекті Свободи у Харкові та вулиць багатьох інших міст України.

Стосовно меблевих полотен, то тут ми є беззаперечними лідерами на внутрішньому ринку, адже 70% прикладних матеріалів для конструювання м’яких меблів та матраців на пружинних блоках виготовляємо саме ми.

У чому унікальність вашого підприємства на тлі України?

Насамперед, завдяки широкому спектру нашого виробництва. Якщо у наших вітчизняних конкурентів є лише одна-дві виробничих лінії, то у нас відразу сім. Рівненська фабрика нетканих матеріалів – єдине підприємство в Україні, де застосовують всі основні технології виробництва нетканих матеріалів: в’язально-прошивну, ниткопрошивну, голкопробивну, клейову, термоскріплену, виготовлення трикотажних полотен та поєднання усіх технологічних схем. Завдяки цьому наші матеріали використовуються для потреб різних галузей економіки – швейної, взуттєвої, шкіргалантерейної, меблевої промисловості, сільського господарства, для спорудження та ремонту автомобільних і залізничних шляхів, гідротехнічного, промислового та цивільного будівництва. Наші полотна використовують як основу для клейонки, штучної шкіри, для абразивних матеріалів, виготовлення фільтрів, а також у медицині (для пошиття одноразових халатів) і навіть в атомній енергетиці.

Чим особисто ви найбільше пишаєтеся?

Правильніше, як на мене, було б сказати: не чим, а ким. Найбільшою унікальністю фабрики є її колектив. Колись, щоправда, тут працювала більш тисяча людей, а зараз лише близько 400. Але, погодьтеся, 400 робочих місць, які ми створили у Рівному, це також немало. Хоча, звичайно, скорочення кількості працівників можна пояснити й тим, що нині змінилися технології. Нині у виробничому процесі пріоритет надано автоматизації. Разом із тим за продуктивністю праці торік «Нетканка» досягла показників своїх кращих часів, коли підприємство працювало у три зміни. Загалом фабрика переробляє щороку більш як 6 тисяч тонн сировини, випускаючи понад дві тисячі найменувань товарів за різними напрямками їх застосування.

Це великою мірою заслуга кожного працівника фабрики, за що хочу їм подякувати, а ще й привітати із професійним святом. Побажати усім міцного здоров’я, миру над головою, затишку в домі, гармонії в душі, достатку в родинах, віри у завтрашній день!

Мені надзвичайно приємно, що в цей нелегкий час ніхто з наших працівників не розклеївся, не опустив рук. Хоча у людей на першому плані нині стоїть питання не розміру зарплати, а в тому, чи буде в них робота. Цими працівниками, повторюся, можна пишатися. З ними не страшні будь-які труднощі й випробування. Окремо хотів би сказати про генерального директора Василя Мосійчука, якого торік призначено на цю посаду. Це не лише ерудований спеціаліст з економічною освітою, а й людина, яка хоче працювати та вдосконалюватися сама й «запалює» своїм прикладом інших. Тому я, як, сподіваюся, й весь наш колектив, з оптимізмом дивлюся в майбутнє.

Чи вплинув карантин на плани святкування 50-річчя «Нетканки»?

Звичайно, вплинув, адже ми планували широкомасштабні урочистості, які під час карантину неможливі. Але рік ще не завершився. Тому, зокрема, традиційне свято вулиці Фабричної «Мануфактура-2020»ми не відміняємо, а переносимо на пізніші строки, коли завершиться карантин. Якщо ж карантин затягнеться до глибокої осені, обмежимося нагородженням своїх працівників з нагоди професійного свята та ювілею підприємства. Дехто з них отримає почесні грамоти облдержадміністрації, міської ради. Ми ж вручимо премії. Та, як на мене, найбільше свято – це коли працює підприємство. Тоді люди не тільки мають чим годувати свої сім’ї, а й відчувають впевненість у завтрашньому дні та готові розбудовувати своє місто і країну.

Розмову вів Олександр СУБОТ,

7 Днів».ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також