Рівненська ОДА у конфлікті між селянами та агрофірмами стала на сторону останніх

1967 0

Ми у соцмережах:

Рівненська ОДА у конфлікті між селянами та агрофірмами стала на сторону останніх

На жителів села Бродниця Зарічненського району до Рівненської ОДА поскаржилися два приватні підприємства – «Зарічне агро-переробка» та «Акріс-Агро». Заявили, що селяни перешкоджають їм господарювати на орендованих землях. Блокують роботу техніки та перекривають під’їзні дороги до полів.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, перешкоджають роботі агрофірм кілька людей, які не здають в оренду землю. «Таким чином виступають проти окроплення полів, яке нібито завдає шкоду місцевому населенню», - йдеться на сайті ОДА.

Представники «Зарічне Агро-переробка» переконують, що орендують землю на території шести сільрад Зарічненщини. Використовують нові технології, вирощують продукцію без ГМО, мають державну реєстрацію, видану Мінекології. У технологічних процесах використовують виключно сертифіковані засоби захисту рослин.

У свою чергу, «Акріс-Агро» - єдина компанія, що затвердила план земельних робіт та отримала дозвіл Держпродспоживслужби на використання засобів захисту рослин. Причому авіаобробку полів не проводить, зазначає прес-служба ОДА.

«У результаті агротехнологічний процес на полях під загрозою. Це, в свою чергу, може призвести до невиплати орендної плати, - повідомляє прес-служба Рівненської ОДА. – Аби зняти соціальну напругу серед людей, керівництво агрофірм розпочали переговори з місцевим населенням. Припинило обробляти землю, надали проби ґрунту з полів для лабораторних досліджень на предмет вмісту або перебільшення хімічних складових засобів захисту рослин. Крім того, зробило запит в Зарічненську ЦРЛ з метою отримання інформації про кількість звернень із скаргами на отруєння. Результати досліджень показали, що всі показники в нормі. Цією інформацією представники кампаній поділилися з селянами, але їх це не задовольнило. Тому агрофірми змушені були звернутися до поліції, яка відкрила кримінальне провадження».

«Усі, хто господарює на землі, повинні виконувати закон. Орендарі використовувати сертифіковані засоби захисту, справно сплачувати гроші за оренду землі та податки. Орендодавці та інші селяни повинні розуміти, що ті, хто безпідставно перешкоджає працювати а землі, повинні нести відповідальність. Це важливо. Адже така ситуація негативно впливає на імідж території. Жоден інвестор не захоче працювати там, де не дотримуються закону», - підкреслив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Посадовець доручив працівникам юстиції та поліції виїхати на місце й роз’яснити людям їхні права та обов’язки.

Зазначимо, що на діяльність «Акріс-Агро» нарікали мешканці кількох районів. Зокрема, на Кореччині навіть перекривали рух міжнародної траси з вимогою, аби підприємство припинило масову обробку полів.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також