Рівненські «бандити» досі «у бігах»

7522 1

Ми у соцмережах:

Фото - Четверта влада

Трьох рівнян, яких звинуватили в організації злочинного угруповання, з літа розшукує Інтерпол. Місцеві правоохоронці кажуть, що знають, де перебувають Володимир Шевчук, Володимир Соловйов та Ігор Мокринський, але чому тоді досі їх не затримали, не кажуть. Бо «таємниця слідства». А поки «організаторів банди» шукають, у СІЗО вже майже півроку сидять двоє киян, яких згадані рівняни начебто найняли для вбивства місцевого бізнесмена. Одному зі столичних кілерів місцева поліція приписала ще один злочин — смертельний постріл у випадкового перехожого.

Підозри Володимиру Шевчуку, більш відомому у Рівному як Вова Большой, Ігорю Мокринському та Володимиру Соловйову поліція оголосила у вересні, звинувативши в організації злочинного угруповання, замовленні підпалу редакції «Четвертої влади» та підготуванні вбивства бізнесмена Валентина Загороднюка.

Пан Загороднюк, нагадаємо, у липні «воскрес» за кілька днів після того, як поліція повідомила про його вбивство на автостоянці у центрі Рівного. Місцева поліція тоді сама інсценізувала вбивство, затримавши двох майже 50-річних киян-кілерів та вийшовши через них на замовників Загороднюка.

Стійке угруповання організували й очолили у лютому 2018 року в Рівному двоє людей — з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, — зазначає заступник прокурора області Мирослав Пацкан. — Вони розробили план злочинної діяльності, плануючи особисто підшуковувати замовників злочинів, передавали виконавцям всі потрібні матеріали (гроші, транспорт, зброю), інформацію про жертв. Двоє пособників цієї групи підпалили редакцію одного з інтернет-видань та готувалися до вмисного вбивства (Загороднюка. — Ред.).

За словами п. Пацкана, причетності до інших злочинів згаданого «злочинного угруповання» не знайшли. Проте одразу після того, як киян затримали, згадані двоє «організаторів» і третій, якого називають пособником, з Рівного зникли.

На початку грудня Рівненський міський суд скасував повідомлення про підозру Володимиру Соловйову, який якраз у справі й проходить як «пособник». Заяву до суду подавав адвокат Олег Головчак, наполягаючи, що у матеріалах справи Соловйов згаданий лише раз — він показував киянам (і то вказав не той під’їзд), де живе Загороднюк. Але начебто робив це на прохання самих киян, які представилися як ті, хто зацікавлений у незаконному видобутку бурштину. Мовляв, жодної причетності до організації вбивства Загороднюка він не мав, навпаки, був у дружніх стосунках з потенційною жертвою. Апеляційний суд ухвалу міського скасував, тож п. Соловйов залишається під підозрою.

— Розшукові заходи тривають, — зазначає прокурор Пацкан. — Ми знаємо, де можуть перебувати організатори угруповання, проте не можемо розголошувати, оскільки це може зашкодити розслідуванню. Проте розкриття злочинного угруповання, яке хотіло для особистих інтересів та перерозподілу влади у криміногенному світі робити підпали та вбивства, вплинуло на криміногенну ситуацію в області. Ситуація стабілізувалася, значно поменшало підпалів, а місцеві бандити поки «присіли».

За словами Мирослава Пацкана, у січні правоохоронці передадуть до суду матеріали справи — щоправда, поки лише щодо двох кілерів. Одного з них, до слова, тепер підозрюють не лише в участі у цьому угрупованні, а й у вбивстві 30-річного рівнянина, застреленого на вулиці Набережній у Рівному 24 травня минулого року. Нагадаємо, що у чоловіка вистрелили посеред дня. За словами Мирослава Пацкана, зробив це один зі столичних найманців на ґрунті особистих неприязних стосунків. Мовляв, між п’яними чоловіками виникла суперечка, коли один із них попросив підкурити.ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також