До складу групи входили утриманці СІЗО та мешканці Житомирської області. Шахрайські схеми втілювали переважно через Інтернет або телефоном. Серед предметів, якими заволоділи обманом фігуранти – мобільні телефони різних виробників, побутова техніка.
Діяльність угруповання викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Рівненській області та слідчі обласної поліції. Як встановили поліцейські, організував протиправну діяльність 31-річний мешканець Житомирщини, що має авторитет у кримінальних колах. До січня цього року чоловік перебував у Рівненському СІЗО за вчинення майнових злочинів. Серед його спільників – особи, що знаходилися у спецустанові та інші мешканці Житомирської області.
Департамент стратегічних розслідувань Національна поліція України повідомляє: діяли шахраї за продуманою заздалегідь схемою: шукали в мережі оголошення про продаж товарів, домовлялися з продавцями про їхню поштову пересилку для нібито огляду. У результаті забирали посилки, використовуючи фальшиві документи. Платили при цьому лише за поштові послуги, вартість товару обіцяли перераховувати після перевірки справності. Як наслідок, продавці техніки залишалися ошуканими – гроші їм так і не сплачували. «Працювала» група під контролем так званого «смотрящего» за установою та частину коштів віддавали у так званий «общак».
Під час досудового розслідування було встановлено шість потерпілих з різних регіонів країни, яких ошукали зловмисники. Загальна сума завданих громадянам збитків сягає двох мільйонів гривень.
За результатами оперативних заходів правоохоронці встановили місця зберігання майна та вилучили понад 100 одиниць різноманітної побутової техніки, зокрема телевізори, кавоварки, фотоапарати тощо.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб за погодженням із Рівненською обласною прокуратурою скеровано до суду. Їм інкримінують вчинення злочинів, відповідальність за які передбачена відразу кількома статтями Кримінального кодексу України: шахрайство, вчинене організованою групою, - підроблення та використання підроблених документів
Окрім цього, дії співорганізатора додатково кваліфіковані за ч. 2 ст. 255-1 (поширення злочинного впливу у слідчому ізоляторі) та ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.
За скоєне учасникам угруповання може загрожувати від п'яти до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.