Рівнян атакує кусюча мошка

1228 0

Ми у соцмережах:

Фото Depositphotos

Тепла погода напередодні Великодня виманила на вулицю багатьох домосідів — як не прогулятися під таким сонцем? Та згодом чимало людей помітили, що їх кусають агресивні маленькі комахи. Причому, навала мошки спостерігалася не лише біля Басівкутського озера, у парку Молоді чи уздовж Усті, а й навіть в центрі Рівного та у Квасилові. Особливо настраждалися від цієї напасті діти, вуличні торговці, офіціанти, що обслуговують літні майданчики, та ті, кому довелося багато часу проводити на свіжому повітрі. Найгірше, що після укусів у декого виникає неприємна реакція — сверблячка та пухирі, які не минають по декілька днів. Виявляється, слина цих комах містить гемолітичну отруту.

Що це таке і як з ним боротися? А головне — коли уже сезон агресивних комах піде на спад, пояснює ентомологиня Руслана Драб з ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України:

— Це кровосисна мошка роду Simulium та мокреці. Звичайне сезонне явище, типове для Рівненщини, яке треба просто перетерпіти. Єдине, цього року мошка вилетіла дещо раніше (а не наприкінці травня), бо різко потепліло. Сприяла цьому і порівняно тепла зима, тож яйця цієї комахи не повимерзали. Зазвичай пік триває 2–3 тижні, а потім іде на спад. Враховуючи тимчасове похолодання, мошки зараз поменшає. Але потім вона знову відновить свою активність. Її укуси не тільки болючі, а й можуть спричинити алергічну реакцію. Якщо має місце підвищення температури, нестерпний свербіж, великі пухирі — варто звернутися до свого сімейного лікаря. Не варто розчухувати місця укусів, щоб не занести до ранки інфекцію. Окрім того, мошка може переносити паразитів. Тож краще не давати їй шансу вас покусати. Проводити якусь санітарну обробку проти цієї мошки у місті неефективно, бо надто великі площі, та неекологічно.

Найбільш активною ця мошка є саме у ранкову та вечірню пору, менше вдень. Тож радимо скоротити вечірні прогулянки. Надавайте перевагу цупкому одягу з довгим рукавом, а не шортам чи майкам. Обов’язково користуйтеся репелентами — це допомагає. Тільки купуйте їх не з рук, а в аптечній та торговельній мережі, перевіряйте строк придатності та спосіб нанесення (бо деякі треба розпилювати кожні 1–2 години). Як правило, потерпають від навали мошки мешканці сільської місцевості, але й містяни цього року теж її відчули. Мошка полюбляє місця біля водойм з невеликою течією. Можна зустріти й у парках та скверах, де висока трава. Тому не дивно, що її так багато в районі гідропарку, Усті, на Лебединці. Приводу для паніки тут немає, але подбати про захист від неї потрібно.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також