Рівнянам набридло переплачувати за неякісне тепло приватній структурі

2329 1

Ми у соцмережах:

Заборгованість ТОВ «Рівнетеплоенерго» перед НАК «Нафтогаз» складає 276,1 млн. грн разом із штрафними санкціями.

Всього кілька місяців вистачило попрацювати новим власникам «Рівнетеплоенерго», аби встигнути налаштувати проти себе не лише колектив підприємства, а й рівнян, пише "Західний аргумент". Що більше вплинуло – відсутність обіцяних інвестицій у розвиток підприємства чи звільнення колишніх працівників, наразі вже не так важливо. Головне – споживачі послуг незадоволені.

Результатом цього на сайті Рівненської міської ради стала зареєстрована електронна петиція із пропозицією розірвати договір оренди об’єкта централізованого теплопостачання з ТОВ «Рівнетеплоенерго» та створити в місті комунальне теплопостачальне підприємство.

Автор електронного звернення Андрій Зелінський стверджує, що за роки, відколи підприємство орендує місцеві теплопостачальні мережі, котельні та ЦТП, «Рівнетеплоенерго» кілька разів змінювало власників. Однак ні новий, ні старий менеджмент не зміг розвинути підприємство, а його борги зростають до цього часу.

Пан Зелінський наголошує на несвоєчасній виплаті зарплати працівникам теплопостачального підприємства, на «дерибані по кишенях» прибутків. І додає, що біопаливні котли, які закуповує підприємство, – вже давно були у використанні і нині вартують не більше, ніж брухт.

Окрім розірвання договору оренди із «Рівнетеплоенерго», створення в місті комунального теплопостачального підприємства, пан Зелінський пропонує контролюючим органам перевірити фінансову діяльність директора теплопостачального підприємства – Олександра Корчинського і його команди.

Олександр КорчинськийУ самому «Рівнетеплоенерго» таку петицію називають «чиїмсь замовленням». Можливо, вона так і сприймалося б, якби під зверненням лише за кілька тижнів не назбиралась майже необхідна для розгляду кількість підписів рівнян. Станом на 27 лютого під нею підписалися 229 мешканців обласного центру з 300 необхідних (прочитати повний текст петиції і поставити під нею свій підпис ви можете за цим посиланням). А це свідчить про єдине – в теплопостачальній галузі, зокрема в «Рівнетеплоенерго», яке опалює більшість багатоквартирних будинків міста і фактично є монополістом на цьому ринку послуг, далеко не все гаразд.

Ускладнює ситуацію і багатомільйонний борг за використаний газ, який дістався новим власникам підприємства від попередніх. За інформацією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборгованість ТОВ «Рівнетеплоенерго», яка утворилась з 2013 року перед НАК «Нафтогазом», складає 276,1 млн. грн. разом із штрафними санкціями.

Ми спробували дізнатися, для чого новому менеджменту підприємство, яке у такій борговій ямі, та як вони планують цей борг погасити. Для цього направили відповідний офіційний запит із переліком питань, які цікавлять не лише нас як журналістів, а й більшість мешканців обласного центру – споживачів послуг. Тобто, тих, за чий рахунок це підприємство існує. Втім, вичерпної відповіді на жодне із поставлених нами запитань на підприємстві так і не надали.

Натомість, нові власники ТОВ «Рівнетеплоенерго» домовились із містом взяти на обслуговування всі комунальні заклади. А це, щоб ви розуміли, не багато не мало, а 80 мільйонів гривень у рік – коштів платників податків. Тобто, наших із вами. Спосіб, у який це зробили, теж досить цікавий – через фірму-прокладку ПП«Рівнетеплосервіс», яка не маючи власного майна,взяла його в суборенду у ТОВ «Рівнетеплоенерго». При цьому дозволу на надання в суборенду майна у його власника, в даному випадку -міської ради, ніхто не питав. Принаймні подібні питання на розгляд сесії не виносили. Як це в подальшому вплине на вартість і якість наданих послуг, наразі можемо лише здогадуватися.

До речі, ще один цікавий факт, який пов’язаний із ПП«Рівнетеплосервіс». Свого часу, коли приймалось рішення передати у довготривалу концесію (до 2023 року) цілісний майновий комплекс комунального теплопостачального підприємства, влада аргументувала це тим, що приватний власник буде вкладати гроші у модернізацію мереж і сплачувати оренду в бюджет.

Ми поцікавились у міського голови Рівного Володимира Хомка, скільки ж у рік платять власники ТОВ «Рівнетеплоеенерго». Виявилось – 9 мільйонів 800 тисяч гривень. Погодьтеся, цифра ніби переконлива. Якби не одне «але». Попри гучні заяви та обіцянки ремонт та модернізацію тепломереж проводили не за рахунок орендарів теплопостачального підприємства, а…за бюджетні гроші. Причому виконувала ці роботи знову ж таки приватна фірма-прокладка ПП «Рівнетеплосервіс». Лише за період з 2017-го по 2018 рік вона стала переможцем шести конкурентних процедур, в тому числі – п’яти допорогових закупівель та одних відкритих торгів, які проводило міське управління комунального господарства на загальну суму 3,2 мільйони гривень. Питання – для чого тоді взагалі було віддавати в оренду комунальне майно, якщо орендар борги не гасить, хоч і це було передбачено умовами концесії, а гроші на ремонти та модернізацію як витрачались, так і витрачаються з бюджету міста?

Іншими словами – ви є власником автомобіля і вас переконали у необхідності здати його в оренду. По ідеї, заправляти його та обслуговувати мав би той, хто на ньому зароблятиме. Однак, ні. Ви продовжуєте витрачати гроші, які витрачали і раніше. Більше того, вас на цій автівці возять по тарифах значно дорожчих, ніж просто, якби ви скористатися послугами таксі. То в чому вигода?

У пана Хомка це питання викликає певне роздратування. Принаймні, у своїй офіційній відповіді на наш запит він назвав його примітивним і дилетантським. Мовляв, майно ТОВ «Рівнетеплоенерго» – все одно комунальне і через кілька років повернеться місту, яке зацікавлене у хорошому його стані. І додає – якби підприємство виконувало ці роботи за власні гроші, то їх довелося б включати у тариф. Отже, ті переваги, про які говорив пан Хомко кілька років тому, коли тільки вирішувалось питання про передачу в оренду майна комунального теплопостачального підприємства, фактично так і залишились на папері.

Новий власник “Рівнетеплоенерго” вже добре відомий керівництву міста та області. Іван Надєїн – по центру. Поруч у костюмах – голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко та міський голова Рівного Володимир Хомко.Нагадаємо, власник у ТОВ «Рівнетеплоенерго» змінився наприкінці жовтня минулого року. Корпоративні права підприємства, яке опалює левову частину міста Рівне, викупив засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн. Тієї самої компанії, яка свого часу побудувала в обласному центрі поблизу онкодиспансеру твердопаливну котельню. Тоді вони взяли на себе зобов’язання обігрівати частину житлових будинків, що розташовані поруч, але виконати обіцяне у 2017 році не спромоглися. Повторюється ситуація і зараз. Новий власник робить акцент на обігріві будинків Рівного завдяки твердопаливним котлам, обіцяє шалені інвестиції в інфраструктуру підприємства та помірні тарифи для населення. А по-факту проблеми, як були так і залишились. Змінились лише орендарі, ну і, звичайно тарифи на послуги теплопостачання, які сьогодні в Рівному одні з найвищих по Україні.

Влад ІСАЄВ, текст - з сайту "Західний аргумент".


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також