Рівняни придумали назву новому кафе — «Шпаківня»

2561 2

Ми у соцмережах:

Рівняни придумали назву новому кафе — «Шпаківня»

На другому поверсі будинку, що на перетині вулиць Чорновола та Соборної, підприємець Сергій Бойчук придбав квартиру з балконом. Раніше там пригощали китайською їжею, але заклад збанкрутував. Новий же власник запланував побудувати кафе з виглядом на Соборну, що і почав робити. Однак під час робіт вітер зірвав із кафе клейонку, якою прикривають такі будівництва до їхнього завершення. І побачене викликало суперечливі відгуки у рівнян. За кілька днів майбутнє кафе у центрі міста стало відоме на все Рівне. І навіть отримало іронічну назву — «Шпаківня», на яку погоджується і його власник.

Олександр Курсик, депутат міської ради:

— Усе це виглядає як шпаківня. На мою думку, не можна прибудовувати до старих, класичних будинків такий «апендицит». Бо зіпсували фасад одного з найстаріших будинків у центрі Рівного.

Сергій Паладійчук, секретар міської ради:

Міська влада має відреагувати на цей випадок. Адже не може такого бути, щоб хтось самовільно щось будував у центральній частині Рівного. Однозначно потрібні суворі санкції.

Віталій Герман, заступник міського голови:

— Оскільки кафе знаходиться у центральній частині міста, то обговорення його зовнішнього вигляду було винесено на архітектурно-містобудівну раду. Було запропоновано розробити концепцію опорядження фасаду цього будинку в цілому. Разом з тим, архітектор Віталій Міщук, який розробляв концепцію реконструкції цього кафе, отримав від нас зауваження. Тому він не мав права розробляти робочий проект без врахування наших пропозицій, а бізнесмен не мав права подавати повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Ніхто не давав дозволу розширювати площу кафе. Мали провести лише ремонт того приміщення та балкона, що поряд. Окрім того, погоджений нами вигляд кафе був зовсім інакшим, ніж цей, що втілений у життя. А як тільки стало зрозуміло, що побудували зовсім не те, то архітектор відмовився від свого витвору.

Віталій Міщук, архітектор:

— Я розробив лише ескізний проект реконструкції цього кафе. Його і розглядали на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Усі зауваження фахівців було враховано. Також був розроблений ескіз фасаду всього будинку, який я і передав замовнику. На цьому моя співпраця з власником кафе завершилася.

Микола Дядюсь, заступник начальника міського управління ДБК:

Право на виконання будівельних робіт підприємцю уже скасували. Тепер нічого будувати там не можна. Буде проведено перевірку та виписано штраф — його розмір становитиме від 8500 до 10200 гривень. Будемо вимагати, щоб фасад кафе привели у відповідність до тих документів, які видали.

Сергій Бойчук, власник кафе:

— Не розумію, чому всі на мене напали? До мого приходу там був жах — збито з дерева незрозуміло що. Гадаю, що дозволу на те, що було там досі, ніхто не давав. Бо це було більмо у центрі Рівного. Однак тільки я усе облагородив, то мою роботу одразу розкритикували. Можливо, тому й люди звернули увагу на моє кафе, бо воно — гарне. Після усього цього резонансу я уже почав задумуватися, щоб назвати кафе «Шпаківнею». А від проекту я ні на крок не відступив. Ніякого розширення площі не відбулося. Але не буду заперечувати, що колір трохи не той, який планувався. Тому якщо влада буде на мене тиснути, то я поверну назад ту дерев’яну халабуду. Весь той матеріал у мене залишився на складі.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також