Рівняни судяться з Росією

1434 0

Ми у соцмережах:

Рівняни судяться з Росією

У листопаді Рівненський суд розпочав розгляд справ, яких у його практиці ще не було — проти цілої держави. Позови на Російську Федерацію один за одним почали надсилати родини загиблих учасників АТО та поранені військовослужбовці, які втратили здоров’я через російську агресію на сході України. У міському суді Рівного таких справ наразі сім, проте загалом в Україні — десятки, частину з яких українські суди вже задовольнили.

Серед родин, які подали позов на відшкодування моральної шкоди, завданої збройною агресією Росії, є сім’я загиблого у 2014 році водія-механіка 24-ї ОМБР Сергія Левчука.

Чоловікові прийшла повістка навесні, — розповідає дружина Тетяна Левчук. — Я не хотіла, аби він йшов, проте він наполіг: краще я відслужу, аби сина не забрали. Думав, що швидко повернеться. Не сталося…

Сергій загинув 10 листопада 2014-го — на 39-му році життя. Поховали його у рідному Бабині Гощанського району. Там сьогодні живе і родина загиблого: дружина, мати та двоє дітей — син і донька, які сьогодні навчаються у виші, а коли загинув батько, ще були школярами. Усі вони і стали позивачами у справі проти Російської Федерації.

— Подати позов нам запропонувала організація «Сила права», яка безкоштовно допомагає у таких справах родинам загиблих учасників АТО , — зазначає пані Левчук. — Не знаю, наскільки реально, що Росія нам компенсує, проте спробувати варто.

Судитися проти Росії «Сила права» розпочала ще у 2015 році. І допомагає у судах не тільки атовцям та їхнім родинам, а й переселенцям. Останнім — не тільки вимагати компенсацію за моральну шкоду, а й встановлювати факт, що вони вимушені були покинути домівки саме через російську агресію на сході України.

Близько двадцяти позовів проти Росії суди перших інстанцій у різних регіонах уже задовольнили. Вони навіть набрали чинності — апеляцію Росія, звісно ж, в українські суди не подавала. Як і, очевидно, не збирається компенсовувати українським родинам десятки тисяч доларів моральної шкоди. Втім, у позивачів є шанс — змусити виплатити компенсацію Росію може Європейський суд з прав людини. Втім, для цього доведеться пройти довгий судовий шлях, в успіху якого багато хто сумнівається. Офіційно війна між Україною та Росією ж не оголошена.

«Сила права» декларує, що боротися з агресією Росії потрібно зі всіх фронтів, зокрема юридично. Саме тому закликає родини, які постраждали від війни на сході і хочуть подати позов проти Росії, звертатися до регіональних представництв організації. У позовах юристи рекомендують виставляти різні суми моральної компенсації. Родинам загиблих військовослужбовців та цивільних осіб — від 60 тис. євро для кожного члена родини, військовослужбовцям та цивільним особам, які отримали поранення, каліцтва й психологічні травми, — від 20 тис. євро (для легкопоранених), військовослужбовцям, які побували в полоні, — від 20 тис. євро, вимушеним переселенцям з окупованих територій — від 35 тис. євро.

Алла САДОВНИК.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також