Рівняни у Брауншвейгу

1572 0

Доволі помітними на командному чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що пройшов у німецькому Брауншвейгу, були представники Рівненщини. Найяскравіше проявила себе Ганна Рижикова (Ярощук). Вона з найкращим результатом сезону виграла забіг на 400 м з бар'єрами, чим принесла Україні максимальні 12 очок. Крім цього Ганна разом з іншою рівнянкою Ольгою Земляк та ще двома українками стала першою в естафеті 4х400 м.

ЗЕМЛЯК

Ольга Земляк
Щодо Ольги, то вона у бігу на 400 м була третьою. Також третьою, щоправда, на дистанції 1500 м стала і Наталія Прищепа, для якої це був дебют на дорослому чемпіонаті Європи. Ще один наш спортсмен Вадим Слободенюк 3000 м з перешкодами подолав шостим. Борис Чулаєвський, президент Рівненської обласної федерації легкої атлетики, тренер Ганни Рижикової: — Загалом збірна України складалася з 42-х спортсменів, приємно, що четверо з них — представники Рівненщини. Це свідчить про те, що наша область нині є одним з лідерів вітчизняної легкої атлетики. Андрій Попеляєв, тренер Наталії Прищепи та Вадима Слободенюка: — Для Наталії це був перший чемпіонат Європи, і одразу вона фінішувала серед призерів, що дає право на присвоєння їй звання майстра спорту міжнародного класу. Перед стартом з-поміж дванадцяти учасниць у Прищепи був восьмий результат у цьому сезоні, втім, вона не знітилась, чудово пробігши останнє коло. На заключних 120-ти метрах Наталія була шостою, але змогла прорватися крізь двох суперниць. Щодо Вадима, то він теж на фініші зміг додати, перемістившись з дев'ятого місця на шосте. Нагадаємо, що Ганна Рижикова та Ольга Земляк виступають з паралельним заліком, відповідно, за Дніпропетровську область та Київ, хоча Земляк є уродженкою Рівного. Щодо Прищепи та Слободенюка, то вони стовідсотково представляють на змаганнях Рівненщину. Що стосується командного чемпіонату Європи, то у Суперлізі беруть участь 12 найкращих збірних континенту, по одному спортсмену у кожній дисципліні. За перемогу в окремо взятому виді атлет заробляє для своєї збірної 12 очок, за друге місце — 11, і т.д. А от медалі отримують не переможці дисциплін, а команди, що набрали найбільше очок. Україна цього разу у загальному заліку стала шостою. Це зберегло за нашою збірною місце серед еліти, а от нагород ні Рижикова, ні Земляк, ні Прищепа не отримали.