Рівнянин перетворив квартиру на смітник

1386 0

Ми у соцмережах:

Рівнянин перетворив квартиру на смітник

Рівнянин зносить у свою квартиру мотлох зі смітників, поранених голубів і не тільки. Від смороду і тарганів мешканці будинку на вулиці Грушевського потерпають понад чотири роки. Сусід, кажуть люди, не хоче добровільно звільнити від сміття квартиру.

20 квітня мешканці вчергове викликали до нього поліцію. Суспільне з'ясовувало, чи існує механізм боротьби з такими сусідами.

Мешканці показали Суспільному відео з квартири чоловіка. Люди кажуть, що власник не один рік зносить додому різний мотлох.

"Таргани лізуть додому. В мене двоє дітей, постійно отруєння. Сусідка з'їхала, бо до неї по вентиляції лізли", – каже мешканка будинку Анна Гриневич.

Повзають таргани і по стінах під'їзду. Через мотлох у квартирі потерпають люди і від смороду.

"Ціле літо сморід. Це ж четвертий поверх, все піднімається доверху, до 9-го поверху", – розповідає голова ОСББ Любов Челик.

Зі слів сусідів, чоловік проживає сам, на контакт не йде.

"Носить в квартиру голубів, каже, що лікує їх, бо в того крило підбите, в того лапка поломана. На його думку, голуб – це Божа пташка", – додає голова ОСББ.

Двері квартири, де проживає чоловік, Суспільному ніхто не відчинив. Не вдалось додзвонитись і за номером телефону, який написаний біля входу в помешкання.

На місце голова ОСББ викликала поліцію. Правоохоронцям також ніхто не відчинив.

"Будемо механізми впливу якісь шукати, роботу якусь робити. Повідомимо у відділок і на основі нашої заяви вони вже будуть робити якісь дії. Можливо, шукати синів і якось змусять їх прибрати це сміття", – пояснює інспектор патрульної поліції Віталій Глущук.

Що радить адвокат
Змусити чоловіка звільнити від сміття квартиру можливо, – каже адвокат Рустам Ферік. Перш за все, слід звертатися в Держпродспоживслужбу.

"На жаль, до таких людей можна застосувати лише штраф. Але санепідемслужба вправі вживати будь-яких заходів, аби усунути цю загрозу для інших мешканців. Мешканцям необхідно зібратися, написати колективну скаргу і направити в цей орган. В такому випадку можна отримати дозвіл суду на примусове проникнення в житло, щоб усунути ці порушення, бо накопичення мотлоху, відходів у квартирі створює загрозу для життя і здоров'я інших мешканців", – пояснює адвокат.

Успішний приклад з Рівного
З подібною ситуацією стикнулися і мешканці одного із будинків на вулиці Соломії Крушельницької. У листопаді 2019-го голові ОСББ вдалося вивезти з квартири чоловіка, який теж стягував додому мотлох, усе сміття. А його самого відправили на примусове лікування.

"За допомогою поліції ми змогли зайти туди комісійно. Дуже довго це було все, я писав, звертався і до начальника поліції області, і в усі інстанції. Усі роботи по очищенню квартири, по вивезенню його на полігон, це все ми зі свого рахунку оплатили, і це обійшлося нам не дуже дешево. Треба заручитися поліцією, щоб можна було зайти і оглянути це житлове приміщення. А далі запропонувати, – бо іншого виходу там не буде, – що "ви нічого не платите, а ми безкоштовно вивеземо цей непотріб", – каже голова ОСББ "Відродження" Іван Бакунець.

Схожі випадки – не тільки в Рівному
На початку цього року у Полтаві комунальники примусово прибрали подвір'я пенсіонерки, яка зібрала купу мотлоху висотою з будинок.

Так тривало два десятки років. Сусіди жінки скаржилися на сморід, щурів та небезпечні умови проживання. Сама ж вона зібране віддавати не хотіла.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також