Рівнянки, які відстоювали свої права у міжвоєнний період: у Рівному презентували історичну книгу

1243 0

Ми у соцмережах:

Рівнянки, які відстоювали свої права у міжвоєнний період: у Рівному презентували історичну книгу

Днями кандидатка історичних наук Ірина Левчук презентувала свою книгу «Промоутерки змін: діяльність жіночих організацій у Польщі міжвоєнного періоду». У книзі авторка висвітлила проблему боротьби жінок за рівність у міжвоєнний період. Героїні книги, серед яких є польки, українки та єврейки, своїми ідеями, справами сприяли формуванню нового образу жінки та подоланню гендерних стереотипів.

- Впродовж п’яти років навчання в РДГУ я майже не зустрічала історичних спогадів про союз українок, організації, які у міжвоєнний період займалися питаннями політики, благодійності та культури. Нам про це не розповідали і про це не пишуть у підручниках з історії. Тому під час своєї наукової діяльності хотілося дізнатися більше, зробити щось, аби ці жінки стали більш відомі, – розповіла Ірина Левчук.

В основі книги – дисертаційне дослідження, яке п. Левчук проводила ще з 2013 року.  

- Від ідеї до видання книги минуло шість років. Історії цих жінок я брала з архівних документів часів Другої Речі Посполитої, які зберігають у Львівському, Тернопільському, Івано-Франківському та Київському архівах. А також у Варшаві, Кракові та Лодзі. Польські дослідники, на відміну від українських, більш ґрунтовно досліджували тему діяльності жіночих організацій у міжвоєнний період, тому значну частину інформації я брала саме з їхніх досліджень. Використовувала  польські інтернет-ресурси, які у вільному доступі розміщують інформацію з архівів, - зазначила авторка.

Портрети, використанні на титульній сторінці, виконані у стилі деревориту. Авторка переконана, що зображення саме  у такому стилі змушує затримати погляд на книзі.

Книги не буде у продажі, проте її можна буде знайти в обласній універсальній науковій бібліотеці, що на Короленка, 6, в читальній залі РДГУ або отримати в керівника ГО «Мнемоніка» у Рівному.

Аліна ТИС.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також