Робота в Польщі: де найбільше платять українцям

215 0

Ми у соцмережах:

Робота в Польщі: де найбільше платять українцям

Польща кілька років підряд показує стабільний розвиток економіки. Хоча рівень безробіття в країні сягає 6,3%, держава досі потребує вливання іноземної робочої сили. Українці найчастіше відправляються до сусідньої країни, аби заробити більше, ніж на батьківщині. Наших співвітчизників чекають на сезонних роботах, будівництві, автоперевезеннях, у медицині, сфері обслуговування. Робота в Польщі приносить до 35 тисяч гривень за місяць праці. Умови виїзду прості, мовний бар’єр невідчутний, постійна офіційна робота дозволяє претендувати на польську пенсію.

Кому підійде сезонна робота в Польщі

Щороку у Польщі з’являються тисячі вакансій на збір овочів, фруктів, ягід. Така праця передбачає перебування на сонці по 10-12 годин. Тут важливо мати хороше здоров’я, бажання працювати. Роботу у сільськогосподарському секторі варто спробувати тим, хто їде в Польщу вперше. Таким чином вдасться побачити умови, специфіку менталітету поляків, оцінити рівень заробітної плати. На сезонні роботи часто влаштовуються студенти, аби заплатити за навчання та набути нового досвіду.

Та не вся сезонна робота пов’язана з сільським господарством. У Польщі зосереджена велика кількість пам’яток культури та архітектури, тому в розпал туристичного сезону відкриті вакансії можуть зайняти гіди, які вільно володіють польською та англійською мовами. Влітку збільшується кількість пропозицій для офіціантів, кухарів, барменів.

На сезонній роботі за місяць праці пропонують такі зарплати (у перерахунку на гривні):

♦ Оператор машинного доїння: 19-20 тис грн.

♦ Працівники по догляду за тваринами: 25-32 тис грн.

♦ Працівники по збору овочів та фруктів: 25-27 тис грн

♦ Офіціанти: 28-30 тис грн.

♦ Працівники на кухню: 27-35 тис грн.

Потрібно пам’ятати, що проживання в Польщі вимагає витрат. Найбільше доведеться витратити на оренду квартири, продукти харчування. Перевага сезонної роботи в тому, що власники забезпечують робітників житлом, проте його якість не завжди задовільна.

Скільки заробляють кваліфіковані працівники у Польщі

До Польщі українці їдуть не лише на сезонні роботи. Кваліфіковані спеціалісти з вищою освітою, знанням польської мають можливість влаштуватися на високооплачувану роботу. Сьогодні польська медична система відчуває катастрофічний дефіцит молодшого медичного персоналу. Медсестрам з досвідом роботи пропонують від 30 тис грн, соціальні гарантії, медичне страхування.

Програмісти зі стажем, бізнес-аналітики, інженери, перекладачі, викладачі також швидко працевлаштуються у Польщі. На постійну роботу з середньою або спеціальною освітою запрошують будівельників, водіїв, швачок, працівників на заводи. Середня зарплата на таких посадах становить від 20 тис грн. Після сплати податків «на руки» українські заробітчани отримують 19-24 тис грн.

Робота у Варшаві для українців

Як і у кожній країні, на рівень зарплати впливає регіон проживання. Найбільше вдається заробити у столиці та великих містах. Робота в Варшаві приносить в середньому дохід у 5500-7000 злотих. Звичайно, високі ставки готові пропонувати кандидатам з досвідом, знанням польської, німецької чи англійської. Найбільше шансів зробити вдалу кар’єру в Польщі у молоді. Польські вищі навчальні заклади приймають на навчання українських студентів. Вони легше адаптуються до життя, мають можливість проходити стажування та шукати роботу з польською освітою.

Найпростіше знайти роботу у сфері послуг. Столиця Польської Республіки приймає десятки тисяч туристів щороку, тому гіди, офіціанти, адміністратори, покоївки, продавці будуть потрібні завжди. У Варшаві просто влаштуватися на роботу професійним перукарям, масажистам, фізіотерапевтам. Великі міста постійно розбудовуються, тому потреба у покрівельниках, столярах, плиточниках, сантехніках доволі висока. Спеціалісти заробляють від 4500 злотих на місяць. Чимало пропозицій для іноземних працівників на заводах, пекарнях, кондитерських цехах.

Робота у Варшаві приносить доволі високий заробіток, проте й витрати на проживання вищі, ніж у інших містах країни. Найдорожче обійдеться оренда квартири та оплата комунальних послуг (чверть місячної зарплати). Проте в Польщі доступні та якісні продукти харчування, невисокі ціни на проїзд у громадському транспорті.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також