Роговцеву годує реклама, а Варлей досі — «Кавказька полонянка»

1599 0

Ми у соцмережах:

Роговцеву годує реклама, а Варлей досі — «Кавказька полонянка»

Актору Сергію Подгорному, більше відомому як Смуглянка з фільму «У бій йдуть одні старики», стало погано дорогою на пошту, де він збирався одержати свою пенсію. А одержував актор, разом із добавкою до інвалідності, не більше 1000 гривень. Подгорний — не перший актор, котрий помер забутим і в повній убогості. Георгія Віцина в останню путь проводжав «натовп» з семи людей. Сергій Філіппов два тижні пролежав у квартирі — не було грошей на похорон. Михайло Кононов помер у дешевій лікарні. В’ячеславу Невинному, котрому ампутували ноги, відмовили в грошовій допомозі усі, хто тільки міг. Але найсумніше те, що цей перелік, напевно, буде поповнюватися новими іменами. Щоб вижити і не простягнути ноги, актори вдаються до всіляких хитрощів.

Актору Сергію Подгорному, більше відомому як Смуглянка з фільму «У бій йдуть одні старики», стало погано дорогою на пошту, де він збирався одержати свою пенсію. А одержував актор, разом із добавкою до інвалідності, не більше 1000 гривень. Подгорний — не перший актор, котрий помер забутим і в повній убогості. Георгія Віцина в останню путь проводжав «натовп» з семи людей. Сергій Філіппов два тижні пролежав у квартирі — не було грошей на похорон. Михайло Кононов помер у дешевій лікарні. В’ячеславу Невинному, котрому ампутували ноги, відмовили в грошовій допомозі усі, хто тільки міг. Але найсумніше те, що цей перелік, напевно, буде поповнюватися новими іменами. Щоб вижити і не простягнути ноги, актори вдаються до всіляких хитрощів.

Лановий заробляє, читаючи вірші

”У бідній країні соромно бути багатим» Не так давно 74-річна Ада Роговцева знялася в рекламі одного банку — стала офіційним обличчям його пенсійної програми. Свою згоду на зйомки акторка, відома своєю педантичністю у виборі проектів (репутація найдорожче), пояснила так: «Я хочу, щоб для моїх співвітчизників «третій вік» був повний активності й інтересу до життя». Сама ж акторка зізнається, що незважаючи на всі її регалії — народна артистка України, Герой України, — «капіталів не зібрала». Були часи — у середині 2000-х, коли вона виживала на пенсію в $50 (плюс президентська стипендія — тоді вона становила близько $30). «Якщо я завершу роботу, то мені доведеться жити на одну пенсію. У мене немає шикарної дачі. Немає коштовностей. Але я від цього не страждаю. І взагалі, у бідній країні соромно бути багатим!».

Світличній вже не вистачає сил вийти на театральну сцену

”Грати в «полуничці» я відмовляюся» Дивлячись на вічну «комсомолку, спортсменку і красуню» Наталю Варлей, складно повірити, що зірці вже 64 роки і вона — пенсіонерка. У Росії заслужені одержують 5000 рублів пенсії — близько 1440 гривень). Тому хоча «кавказька полонянка» і не фанатка різних тусовок, вона, однак, часто погоджується виступати на подібних заходах. Як нам розповіли, за дві години «торгівлі ім’ям» з обов’язковим виконанням пісеньки з гайдаївської комедії «Трутся медведи о земную ось», заслужена артистка РРФСР бере близько 3000 євро. Ще однією непоганою «фінансовою підмогою» для акторки став процес озвучування в іноземних серіалах — власне, тільки це й дозволило Наталі вижити в злиденні 1990-ті. Суми варіювалися від ста і до кількох тисяч доларів. А от у кіно Варлей давно вже не знімається — хоча кличуть: «Маю сили і мужність відмовлятися від макулатури: ані в полуничці, ані в інших серіалах я не знімаюся. Ніякі гроші не варті власної поваги».

Дуглас пенсійні кошти віддає на благодійність

”Знімаюся і в рекламі, і в серіалах» 74-річний Регімантас Адомайтіс на наше запитання: «Чи задоволені ви своєю пенсією?» — відповів, як відрізав: «Раніше думав — піду на пенсію, буду лежати на печі, ногою переключати кнопки телевізора. Ага — розбігся. Виживаю тільки завдяки гонорарам». У Литві влада кілька разів жорстко урізала пенсії (особливо це торкнулося працюючих пенсіонерів). Тепер навіть титулований артист у середньому одержує 764 літи (близько 2515 гривень). «Знімаюся й у серіалах, і в рекламі. Гроші ж потрібні, — зізнається Адомайтіс. — Щоправда, зараз стало трохи легше — діти підросли, вже самі заробляють. А нам з дружиною багато і не треба. Просто у відвертій халтурі зніматися не хочеться». При цьому актор з гіркою іронією згадує про свої радянські «статки»: «Я купив «Волгу» і побудував будинок у селі. Ось і все наше багатство. Але тоді, при Союзі, це вважалося багато. Так що про мільйонні заощадження мова не йде. А ті гроші, що були, як і в усіх, згоріли».

В Ольбрихського немає проблем з пропозиціями

”Щоб бути на плаву, знімаюся на ТБ” Акторка Світлана Світлична знялася, мабуть, у найвідомішій еротичній сцені в радянському кінематографі — у «Брильянтовій руці», де її героїня спокушає п’яного героя Юрія Нікуліна. Сьогодні «невинуватій» — 71 рік. «Як я заробляю на життя? Мені дуже допомагає Гільдія акторів кіно Росії. Вони, на додачу копійчаній пенсії, щомісяця виплачують мені 5000 рублів (1440 грн.) допомоги. Приблизно стільки ж я одержую за те, що знімаюся в різних ТБ-передачах, беру участь у фотопроектах, влаштовую творчі вечори. Це допомагає мені залишатися на плаву». При цьому, як зізналася нам акторка, дорога в театр для неї закрита — не дозволяє здоров’я. Що стосується кіно, то її «поки ніхто туди не кличе». Що стосується різних кінофестивалів, на червоних доріжках яких так любить «світитися» Світлична, то саме вони для неї не засіб заробітку: «Там я просто відчуваю увагу глядача».

В кіно Варлей давно вже не знімається

”Нема рації ображатися на свою країну» Секс-символ радянського кінематографа і зірка картини «Офіцери» 77-річний Василь Лановий як і раніше затребуваний. Щоправда не в кіно, де свою останню роль він зіграв два роки тому, а на «замовниках». Найчастіше Василя Семеновича просять почитати вірші. Читає актор як класику — глави з «Євгенія Онєгіна», так і радянську поезію — Єсеніна, Маяковського. Читає, як водиться, не з любові до справи, а за гроші. Так, за можливість побачити і послухати актора на якомусь, скажімо, корпоративі потрібно розщедритися на $2500! Ну а якщо вечірка запланована не в білокам’яній, то актор погодиться відвідати її лише за винагороду в $5000. При цьому сам актор не любить говорити на тему своєї пенсії (відомо лише, що вона до образливого невелика), філософськи відзначаючи: «Нема рації ображатися на свою країну за розмір пенсії. Я розумію, в яке становище потрапила вона після 1991 року. І те, що вона вижила, їй уже за це спасибі».

Адомайтіс знімається і в серіалах, і в рекламі

”Моя пенсія стала для мене сюрпризом” Зірку польського кіно 66-річного Даніеля Ольбрихського часто називають «найвідомішим актором-поляком» на території СНД, а ще він великий друг нашого Богдана Ступки. За його плечима «Сибірський цирюльник» і «Турецький гамбіт» — всього в Даніеля близько 140 робіт у кіно, загальний виробничий стаж у кіноіндустрії — понад 40 років. Що й було оцінено «вдячним» урядом Польщі аж у $125 пенсії. «Повинен визнати, що моя пенсія стала для мене великим сюрпризом, — гірко посміхається Ольбрихський. — Виявляється, що все, що я зробив у кіно за довгі роки, на її суму жодним чином не впливають. Тому якщо я не хочу жити впроголодь, у мене є тільки один вихід: зніматися, зніматися і ще раз зніматися в кіно. На щастя, у мене немає проблем із пропозиціями. Я знімаюся по всьому світу: у Франції, у Росії, у себе вдома — у рідній Польщі. Щоправда, на жаль, знімають мене все більше такі ж старі, як і я сам. Молодим режисерам — принаймні польським, я вже не потрібен».

”Через гроші я ніколи не переживаю” Літня зірка «Основного інстинкту» Майкл Дуглас переживає нині не найкращі часи: «Мені 66 — я старію і, крім того, у мене рак, з яким я борюся ось вже більше року». Єдине, що його радує: «У всякому разі, я ніколи не переживаю через гроші: а чи вистачить мені ще на один укол?!». Що-що, а «зелених» в актора дійсно з надлишком. Ще б пак! Він заробляє за один фільм $5 мільйонів. Але справа не тільки в цьому, а в тому, що в Голлівуді актор захищений, як у жодній країні світу. Так, якщо радянський працівник екрана за фільм одержував лише призначену йому ставку і більше нічого (мається на увазі виконавець головної ролі), а ввесь виторг від прокату держава привласнювала собі, то на Фабриці мрій актор бере не тільки гонорар, але й відсотки від прокату. Наприклад, за роль у «Інстинкті» Дуглас заробив $15 000, а в наступні роки — на одних лише відсотках — додав у свою скарбничку ще $10 млн. Не дивно, що призначені йому пенсійні 2970 доларів він завжди відправляв на благодійні потреби.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також