РОЛІ – смерть кобзарства?

3046 4

Ми у соцмережах:

РОЛІ – смерть кобзарства?

Що спонукало людину, яка не користується соціальними мережами, спробувати стати блогером? По-перше, набридло постійне перекручування інформації та спроби ЗМІ подавати її під конкретним «політичним соусом». По-друге, наявність власної, десь емоційної думки. По-третє, необхідність акцентувати увагу читачів на подвійне або й потрійне дно проблеми.

Ну, поїхали!

Тема: Рівненський обласний ліцей – смерть кобзарства?

 Причини: Турбота батьків дітей, які ходять у сформовані класи «Кобзарство», про перенесення навчання в Олександрію і логічні спроби вплинути на ситуацію шляхом обдзвону депутатів та чиновників обласної ради та адміністрації.

Передумови: наказ міністерства, відповідно до якого інтернатів освітніх не буде! Натомість дозволено шляхом внесення змін у статут створити на базі РОЛI науковий ліцей, що автоматично підніме планку для рівня знань вступників та змінить навчальний процес.

П’ятий та восьмий клас

Звідки це взялося: 2006 р покійний Червоній під впливом кобзаря Горбатюка загорівся ідеєю забрати дітей з неблагополучних сімей і зробити з них кобзарів. І щоб не створювати новий комунальний заклад і не наражатися на кпини політичних опонентів, цей напрямок доєднали до РОЛI. Повторюю, ніяких шкіл кобзарства до цього часу не існувало! Взагалі РОЛІ має обслуговувати соціально незахищені верстви, і лише прекрасна робота педагогічного колективу зробила заклад місцем для престижного навчання.

Загострюю увагу, що потрапити до стін ліцею можливо лише після 7-го класу – у 8-й. І тільки кобзарики туди потрапляють після 4-го класу – в 5-й. Вловлюєте різницю?))

Відбулися батьківські збори, на яких була озвучена проблема, і 10 батьків погодилися продовжувати навчання по лінії кобзарства. Інші ж прекрасно розуміють, що ця дисципліна була бонусним чорним ходом для потрапляння в стіни РОЛІ.

 Реальний стан речей і куди можна рухатись:

1.      Орган управління – обласна рада, отже питання – до неї і рішення ухвалює вона.

2.      Директор закладу мізкує, як спробувати залишити сформовані класи у закладі та дати можливість довчитися дітям саме у стінах РОЛI.

3.      З 1 вересня заклад буде працювати як науковий ліцей або ніяк.

4.      Директор закладу або виконує накази міністерства, або звільняється.

   Кому потрібен шум навколо закладу?

Політичним опонентам нинішньої влади. Особливо перед сесією 15 лютого. Мета – зібрати достатню кількість обурених батьків + пенсіонерів силових структур + учасників конфлікту у Вараші – і зірвати голосування щодо звільнення голови облради. Тож наразі відбувається розвідка боєм у медійному просторі щодо можливості влади реагувати на виклики та пошук її больових точок.

 Богдан ФАЙФУРА, депутат Рівненської обласної ради.

 

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також