Капітанка медичної служби Мар'яна Мамонова потрапила до російського полону в квітні, а звільнили її наприкінці вересня.
Жінка розповіла BBC, що їй довелося пережити в неволі.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України 30-річна Мар'яна Мамонова, як військовий медик, перебувала на службі. Уже в бомбосховищі у Маріуполі вона дізналася про свою вагітність.
Її батальйон дислокувався в металургійному заводі імені Ілліча - одному з останніх українських укріплень міста.
За її словами росіяни зупинили авто, на якому вона їхала з іншими бійцями. Вони сказали:
«З цього моменту ви - полонені Російської Федерації. Крок вправо або крок вліво - і стріляємо».
Мар'яну та її колег на три дні перевели на склад, а потім доправили до Оленівської в'язниці на окупованому сході України.
Для Мар'яни це був початок шестимісячного випробування, під час якого вона спала на підлозі, була позбавлена доступу до здорової їжі та свіжого повітря.
Незабаром після захоплення її допитав російський чиновник.
«Він сказав, що якщо я не відповім так, як йому потрібно, він відправить мене в табір у Росію, а мою дитину заберуть», - розповіла Мар'яна.
Він погрожував забезпечити переведення її дитини з одного дитячого будинку до іншого, щоб унеможливити пошуки.
В інших випадках Мар'яну залякували собаками, щоб змусити її робити хибні заяви.
«Ми жили в невеликій кімнаті, розрахованій на шість людей, але там було 40 жінок. Старші жінки спали по двоє-троє на ліжках. Я спала на підлозі, під ліжком з подругою. У мене була пара подушок і ковдра», - розповідає жінка.
Пізніше Мар'яну перевели в меншу кімнату, де вона спала на дерев'яному піддоні на підлозі.
Перші кілька місяців з нею поводилися так само, як і з усіма іншими ув'язненими жінками. Але коли вона була на сьомому місяці вагітності, лікар сказав, що їй потрібно більше свіжого повітря, тож жінці дозволили гуляти у дворі.
Коли Мар'яна була на останніх тижнях вагітності, почалися розмови про обмін ув'язненими, але жодних ознак того, що він дійсно відбудеться, не було. Мар'яну перевели в пологове відділення Донецька, де з нею добре поводилися, але загроза розлучення з дитиною залишилася.
У вересні її, разом із десятками інших ув'язнених, перевезли до міста в Росії поблизу українського кордону. Там їй зав'язали очі, зв'язали руки та посадили на військовий літак разом з іншими в'язнями до Білорусі.
Дорога зайняла 20 годин, але російські солдати, які охороняли Мар'яну, відмовилися відпустити її в туалет, попри те, що вона була на дев'ятому місяці вагітності.
Із Білорусі її перевезли на коротку відстань до кордону з Україною, і вона повернулася у відносну безпеку на Батьківщину.
Через чотири дні Мар'яна народила здорову дівчинку, яку назвали Анною.