Роздадуть по 100 тисяч. Бо землі у Рівному немає?

3919 0

Ми у соцмережах:

Роздадуть по 100 тисяч. Бо землі у Рівному немає?

Щоб забезпечити земельними ділянками усіх ветеранів АТО / ООС Рівного, потрібно приєднати ще чотири Квасилова, — підрахував головний архітектор міста Дмитро Котляров. Перші ділянки на вулиці Костромській бійці почали отримувати ще 2015-го. Але нині вільних ділянок в обласному центрі обмаль, а воїнів-претендентів у земельній черзі — вже понад дві тисячі. Тому чиновники розробили нову програму, де йдеться про виплату бійцям та членам сімей загиблих одноразової матеріальної допомоги «на вирішення соціально-побутових питань».

Минулого четверга на сесії міськради депутати довго сперечалися з ветеранами, які переживають, щоб заради отримання допомоги їм не довелося відмовлятися від права на безплатну землю чи житло. Тим більше, що пропонують тільки по 100 тисяч гривень — за таку суму навіть «однокімнатку» у Рівному не купиш. Щороку на реалізацію нової програми з міського бюджету виділятимуть по 10 мільйонів гривень, діятиме вона до 2024-го включно. А якщо трапиться значна інфляція, суму можуть коригувати.

Дмитро Котляров, головний архітектор Рівного, один із співавторів програми:

— Місяців шість тому я приходив на координаційну раду учасників бойових дій при міському голові і робив доповідь, скільки є земельних ділянок і чи можливо всіх по черзі забезпечити. Вони були раді, що нарешті їм сказали правду: об’єктивно, забезпечити усіх землею неможливо. Навіть якщо ми будемо знаходити по 5-10 ділянок на рік, це не є системне вирішення питання. Тому ми разом з ними почали напрацьовувати різні варіанти.

Були ще додаткові наради і напрацювалися два напрямки. Перше — виплата певної суми за те, що вони відмовляються від отримання земельної ділянки і знімаються з тієї черги. На сьогодні у черзі перебуває більше двох тисяч осіб. Другий напрямок — це формування кооперативів, і на підставі цього їм через УКБ виділяється земельна ділянка, вони беруть інвестора і пробують збудувати багатоквартирний житловий будинок. Після цього вони написали на Олександра Третяка звернення, в якому просили управління містобудування та управління земельних відносин розробити такий документ. За базу був узятий львівський досвід.

Сергій Зінич, голова координаційної ради учасників бойових дій при міському голові Рівного:

— Якщо є добра воля міської влади дати по 100 тисяч — це одне. Якщо землі немає, її все одно ніхто не отримає. Треба накласти мораторій на всі «земельні» питання до завершення інвентаризації земель у нашому місті, щоб зрозуміти картину, що у нас робиться і чи буде земля для учасників бойових дій в зоні АТО / ООС. Люди все одно відсудять своє право, просто буде більше судової тяганини.

Віталій Павлов, член координаційної ради:

— Кажуть, що землі немає, але на кожному пленарному засіданні міської ради більшість питань чомусь «земельні». Більше того, у нас уже 700 осіб отримали земельні ділянки і не знають, що з ними робити — ні продати, ні побудувати, бо вони так «нарізані». Виходить, вони позбавляються права на матеріальну допомогу? Тому ми вважаємо, що потрібно розробити механізм прав, гарантованих державою, а не положення, яке буде їх обмежувати. Львів’яни не прив’язують матеріальну допомогу до земельних питань.

Володимир Хомко, депутат міськради, колишній міський голова Рівного:

— Інвентаризація землі проводиться. Я можу помилитися максимум на 10-15 ділянок, але більш ніж 400 вільних земельних ділянок нині у Рівному нема. Їх буде менше, бо частину ми виміняємо на кладовище, тому предмета для спору немає. Ми уже видали близько 700 ділянок, добре це чи погано — це було ваше прохання, ви нас тоді трусили як грушу.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Майже вісім місяців пішло на те, щоб напрацювати рішення, які ми узгоджували і координували з бійцями. Їхні зауваження були по суті: якщо немає землі в міста, тоді давайте матеріальну компенсацію або житлові кооперативи. Цим положенням і є те, що пропонували самі ветерани АТО: компенсація в розмірі 100 тисяч гривень та можливість організації кооперативів, які будуватимуть житло. В міста землі немає.

Через півгодини суперечок з програми все ж виключили пропозицію бюджетної комісії — пункт про нотаріально засвідчену відмову від землі. За цю та інші правки проголосували 34 депутати. Тобто бійці отримуватимуть одноразову матеріальну допомогу та надалі залишатимуться в земельній черзі — навіть якщо вільних ділянок у місті замало.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також