Розмітки на вулиці у Рівному немає, бо ремонт не закінчили

1845 0

Ми у соцмережах:

Розмітки на вулиці у Рівному немає, бо ремонт не закінчили

Одна з основних у Рівному вулиць — Чорновола — цього року частково залишилася без розмітки. Йдеться про ділянку від басейну у сторону Здолбунова, де не збереглися і залишки минулорічної фарби. Їздити такою дорогою, особливо у темну пору доби, для водіїв незручно. Тим паче, що вулиця ще й погано освітлюється.

Розмітку на вулицях Рівного цього року наносило клеванське товариство «Хімія Парк», як і торік та позаторік. У березні воно підписало договір із управлінням ЖКГ Рівного на 1,6 млн грн на нанесення та відновлення дорожньої розмітки на 64 вулицях міста. А у червні — ще один договір: уже на нанесення дорожньої розмітки холодним пластиком, вартістю півмільйона гривень. Виконати роботи підрядник мав до кінця вересня.

Як повідомили в управлінні ЖКГ Рівного, «Хімія Парк» нанесла 145 км горизонтальної дорожньої розмітки та 5700 м2 інших видів розмітки. Холодним пластиком — 7,1 км осьової розмітки та 336 м2 іншої розмітки на вулицях Київській, Княгині Ольги, Гагаріна, Міцкевича та проспекті Миру.

— Підрядник наніс розмітку всюди, де передбачав договір, — розповідає начальник міського управління ЖКГ Володимир Пилипчук. — Проте на ділянках, де були поточні чи капітальні ремонти, розмітку наносили ті підрядники, які робили ремонт. Розмітка досить швидко стирається, зношується, немає гарантії на механічні та хімічні пошкодження розмітки чи пошкодження внаслідок природних катаклізмів. Але всі норми підрядник дотримав.

У договорі, який «Хімія Парк» підписував у березні, була і вулиця Чорновола. Без розмітки вона залишилася через ремонт, каже Володимир Пилипчук.

— Був проведений тендер на поточний ремонт вулиці Чорновола, у проєкті якого було передбачено і нанесення розмітки, — зазначає пан Пилипчук. — Але нанесення розмітки повинне бути тільки після того, як відремонтують дорогу (заасфальтують, піднімуть люки і т.п.). А роботи досі тривають, бо приступили до них тільки у жовтні. І тепер ще й температурний режим не дозволяє нанести розмітку, бо вона не буде триматися — залишатиметься на колесах авто і розноситиметься проїжджою частиною. Як тільки погода дозволить, розмітку одразу нанесуть. Чорновола — єдина вулиця, де виникла така проблема.

Тендер на поточний ремонт вулиці Чорновола міське управління ЖКГ оголосило ще у травні, проте договір з підрядником підписали тільки у вересні. Управління відхилило пропозиції трьох дешевших учасників і перемогу віддало найдорожчому — товариству «Прогрес Девелопмент Компані», зареєстрованому в Омиті Зарічненського району. Роботи, вартістю майже 2,4 млн грн (конкуренти пропонували менше 2 млн грн), товариство мало виконати до кінця листопада, проте 1 грудня управління продовжило термін виконання до 14 грудня. Втім, підрядник і цього тижня продовжував ремонт.

«Прогрес Девелопмент Компані» нині належить рівнянину Олександрові Михасику, раніше воно було у власності Наталії Чикун. Товариство пов’язували із фірмами рівненського бізнесмена Юрія Фалка. Воно, зокрема, було одним із тих, хто отримав торік підряди обласного департаменту будівництва на утримання доріг місцевого значення на Рівненщині.

ТОВ «Хімія Парк» належить сербам Йову Мікановічу та Радоміру Савічу. Раніше засновником також був Анатолій Іващук, який є співвласником ТОВ «Колор С. І. М.» — ще одного клеванського товариства, яке виготовляє безпосередньо фарби для розмітки і яке наносило розмітку в Рівному до 2016 року. Його роботою був невдоволений тодішній міський голова Рівного Володимир Хомко, бо нанесена фарба швидко стиралася.

Олеся АНТОНЕНКО.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також