Ремонт потребує ретельної підготовки та розрахунку коштів. Тому потрібно завчасно розуміти кількість робіт і послідовність їх виконання, щоб розумно розподілити час та ресурси. У статті розглянемо варіант із капітальним переплануванням, адже він включає всі необхідні роботи.
Етапи ремонту в новобудові
У разі купівлі нової квартири люди отримують бетонну коробку без мінімальних зручностей. Тому знадобиться багато базових інструментів, як шуруповерт акумуляторний та болгарка. Перед придбанням варто порадитися з майстрами, адже у бригади може бути власний набір. Ремонт складатиметься з таких етапів:
- Демонтаж. Якщо у квартирі вже встановлено певні покриття, їх можна демонтувати та вивезти. На цьому ж етапі оцінюють якість інженерних комунікацій та за потреби замінюють. Потім слід звіритися з плануванням і продумати розташування неопорних стін, можна добудувати перегородки.
- Чорнові роботи. Їх починають із гідроізоляції та стяжки підлоги, на що знадобиться близько тижня, адже матеріал має добре засохнути. Потім проводять чорнову штукатурку стін і монтують теплу підлогу за потреби.
- Облицювання. На цьому етапі монтують гіпсокартонні конструкції, якщо вони заплановані, а також укладають кахель, ґрунтують та шпатлюють стіни, фарбують стелі та клеять шпалери.
- Монтажні роботи. Далі йде черга встановлення плінтусів, карнизів, дверей. Також монтують підлогові покриття та натяжні стелі. Встановлюють електроприлади, освітлення та кондиціонерри.
- Завершальний етап. Насамкінець встановлюють сантехніку та проводять генеральне прибирання, після чого можна завозити меблі та починати обживати квартиру.
Процес не з дешевих, тож під час розрахунку бюджету потрібно враховувати кожен етап, а також закласти суттєву суму на непередбачувані витрати. Деякі роботи власники можуть виконати самі, щоб зекономити: винести сміття, демонтувати старі покриття, поґрунтувати стіни.
Особливості ремонту у вторинному житлі
У разі облаштування квартири, у якій уже проживали, акценти дещо зміщуються. Частину робіт займе демонтаж і вивіз сміття. Потрібно буде зняти старі двері та вікна, підлогове покриття, сантехніку. Стіни стелі та підлогу очищають від старих покриттів. Але радіатори і труби опалення будуть змінювати на наступних етапах.
Зате можна буде значно зекономити на чорнових роботах, якщо стяжка підлоги та штукатурка в нормальному стані. У більшості квартир додатково замінюють електропроводку та труби, адже вони давно вийшли з ладу. Але варто уважно стежити за рівністю підлоги та стін, щоб можна було зручно розташувати меблі.
Щоб зекономити на ремонті, варто спочатку скласти план робіт та оцінити їхню приблизну вартість. У пригоді стане допомога дизайнера, який добре розбирається у нюансах. Після закінчення часто ще вигулькують дрібниці, такі як зручність відкривання меблів, нестача вільного простору, непродумане розміщення сантехніки тощо.