«Русана» просить в оренду й тротуар: для ремонту?

2240 0

Ми у соцмережах:

«Русана» просить в оренду й тротуар: для ремонту?

Товариство «Русана плюс», яке є орендарем старого двоповерхового будинку на вулиці 16 Липня у Рівному просить в оренду й землю. Причому більше землі, ніж площа будівлі, яку намірилося ніби-то нарешті ремонтувати. Просить навіть частину тротуару – неподалік того місця, де росте 170-річна липа, яку влітку було пошкоджено. І все це дуже підозріло виглядає.

Засумнівались у справжніх намірах підприємця й небайдужі до історії міста рівняни. Тому й прийшли у понеділок на засідання комісії з питань міського господарства, щоб переконати депутатів не надавати землю в оренду товариству «Русана плюс», засновником та директором якого є рівнянка Анна Гуц. Адже, вважають, на цьому історичному місці може з’явитися чергова багатоповерхівка.

Сергій Ковальчук, рівнянин:

Цей будинок здавали в оренду, щоб був власник, який за ним би доглядав. Будівлю орендують кілька років, проте вона досі виглядає занедбаною. Міська влада уже дозволила орендарю провести там невід’ємні поліпшення, після яких він матиме право викупити цю будівлю. Тобто й без отримання земельної ділянки орендар може зробити ремонт будинку в межах існуючого фундаменту, чим вбереже його від руйнування. Однак він чомусь цього не робить. Можна лише здогадуватися чому. Якщо ж міськрада ще й дасть землю в оренду, то є загроза, що там проведуть реконструкцію з розширенням.

Назарій Поліщук, голова комісії міського господарства:

— Міській раді потрібно почекати, щоб цьому будинку присвоїли статус архітектурної пам’ятки місцевого значення. Як тільки це зроблять, то можна говорити про виділення під ним землі в оренду. Насторожує те, що частина цієї земельної ділянки, яку просять, є тротуаром. Інша ж частина — заїздом до приватного будинку, що стоїть поряд. Якщо дати саме 466 метрів квадратних, як наполягає товариство, то немає гарантії, що на другий день там не з’явиться дерев’яний паркан. Тоді ні люди не зможуть ходити тротуаром, ні власник приватного будинку добиратися до свого житла.

Богдан Гапяк, депутат міської ради:

— Управління культури має дослідити історію цієї будівлі та надати офіційні документи. Адже цілком імовірно, що вона може виявитись найстарішою житловою будівлею Рівного.

Сергій Таргоній, начальник управління земельних ресурсів:

— Не бачу нічого поганого в тому, що орендар просить трохи більше землі. Приблизно це на півтора метра більше від фундаменту приміщення. Щодо заїзду до сусіднього приватного будинку, то його власник уже дав погодження, що не заперечує.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також